Databáze lží: Miloš Zeman a „zmizelá“ zdravice

Redakce Neovlivní.cz buduje databázi lží, v níž si může každý snadno dohledat, kdy který politik lhal. Lži veřejných činitelů ověřujeme klasickými, ale i investigativním postupy. O projektu více zde.

«« Zpátky do databáze lží

Miloš Zeman: ČT zcenzurovala Gotta

Prezident Miloš Zeman patří k tradičním kritikům veřejnoprávní České televize, pravidelně opakuje, že neplní svou roli, a navrhuje zrušit koncesionářské poplatky. Naposledy na ČT zaútočil během své tradiční návštěvy na Úřadu vlády, kde se 16. září řešil rozpočet. Při fototermínu se – s pohledem na přítomné kameramany – vymezil proti tomu, že Česká televize cenzurovala rozhovor s Karlem Gottem. Z interview podle něj vyňala zpěvákovu zdravici.

„Televize, ta vždycky něco natočí a pak to neodvysílá. Teď vysílali pořad s Gottem. Gott to skončil slovy: Ať žije pan prezident. A Česká televize to vystřihla,“ řekl.

Šlo o bilanční rozhovor, který s mnohonásobným zlatým slavíkem natáčel u příležitosti jeho narozenin reportér Michal Kubal a který ČT v premiéře odvysílala 14. července. Jak lze dohledat na iVysílání České televize a obratem to připomněla Nora Fridrichová v pořadu 168 hodin: Z rozhovoru se nic nevystřihávalo.

„Musím vám říct, že jsem měl slzu v oku, když jsem dostal dneska dopis od pana prezidenta, protože to je prostě dopis od hlavy státu. Čili když on řekne: ‚Jste skutečný umělec, který se rozdává druhým, je to vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Vydat se třeba i z posledních sil.‘ (…) Takže ať žije pan prezident, děkuju,“ říká slyšitelně Gott.

Pikantní je, že v souvislosti s Gottem se už Zeman jedné nepravdy dopustil. Po prvním kole svých druhých prezidentských voleb se na tiskové konferenci pochlubil, že jej „podpořily tak různorodé osobnosti jako Andrej Babiš nebo Karel Gott.“

Zpěvák prostřednictvím své mluvčí Anety Stolzové obratem podporu dementoval s tím, že při žádných volbách nikdy jmenovitě nepodpořil žádného kandidáta. A prezidentovy výroky už do své smrti dál nijak nekomentoval.

«« Zpátky do databáze lží

Partner projektu  Projekt Databáze lží vzniká díky podpoře Martina Hájka.