To nejlepší z twitterových přestřelek

Několik divácky atraktivních výměn twitterového grandslamu roku 2016.

Nezapomínejte na lopatu

Ivana Zemanová je vášnivou sportovní střelkyní, zbraně dostává, kam se vrtne. Foto: KPR

V lednu jsme se z Hradu dozvěděli, že premiéra Sobotky se lze zbavit buďto během voleb, nebo dobře mířenou ranou z kalašnikovu. „Bonmotu o kalašnikovu rozhodně nelituji. Mohl jej nepochopit jen úplný pitomec,“ tweetoval stanovisko prezidenta jeho mluvčí Jiří Ovčáček. A reakce? „Vyvěšených trenek na hradě rozhodně nelituji. Mohl je nepochopit jen úplný pitomec.“ (@ComptablePol) *** „Jenom úplný pitomec si může myslet, že člověka se lze zbavit jen kalašnikovem. A co kyanovodík, násada na lopatu, CO2 atd.?“ (@bitemcz ) *** „Jen pitomec neumí nakládat se svým postavením.“ (@thygerhard)

 

Kdo má lítačku?

litacka, lítačka, mhdPražáci se na jaře od primátorky Adriany Krnáčové dozvěděli, na co budou jezdit, až definitivně skoná předražený projekt Opencard. Dostanou Lítačku. „Lítačka je nějaký pražský výraz pro průjem?“ (@petrkubala) *** „Kdyby se Opencard jmenovala Lítačka od začátku, nemuseli jsme se tomu průseru tak divit.“ (@fronk) ***„Lítačka. Aneb když se Slovenka na magistrátu zamyslela a přejmenovala tramvajenku.“ (@FialaV) „Je to název překvapivě svěží, taky to mohlo skončit jako Polyvinylchloridový průkaz rezidenta hl. města Prahy – PVCPRHMP.“ (Martin Jaroš) *** „Žádný dopravní prostředek dpp nelítá. To už by fakt dávala víc smysl Krndakarta.“ (@ugofzzi) *** A co na to řekla primátorka Krnáčová? „Je to lítačka, je to počesky, hlavně.“ Tak jo.

 

Dívka, která kopla do Čapího hnízda

Capi-Hnizdo-2K nejsdílenějším obrázkům na Twitteru se přiřadila šéfredaktorka Neovlivní.cz Sabina Slonková. Po sérii odhalení k aféře vicepremiéra Babiše kolovala éterem její podobenka s popiskou „Dívka, která kopla do Čapího hnízda“. A i jinak se uživatelé vyřádili. „Andrej Babiš musí do středy vysvětlit kauzu Čapí hnízdo, zní z ČSSD. Jinak bychom byli bohužel nuceni… dát mu víc času. #mamesvyzasady“ (@BlanikZ) *** „Čapí hnízdo je ta nejlepší věc, která mě napadla, není moje, je to nějaký firmy, co patří do holdingu, co patří mně, takže se mě to netýká.“ (@jindrichsidlo) *** „Jen jsem chtěl říct, že Čapí hnízdo taky není moje.“ (@Medidekpu) *** „Hele, tak jestli to Čapí hnízdo teda nikdo nechce, tak já bych si ho vzal.“ (@tkapler) **** „Těším se, až AB řekne, že Čapí hnízdo je sice jeho, ale zase nikdy nevlastnil Agrofert, takže se ho to vůbec netýká.“ (@Venciss)

 

Tak chutná Amerika

sobotka_marksova_tesca_arnostova_CSSDPremiér Bohuslav Sobotka, jehož osobní účet na Twitteru je osobní asi zhruba tak jako kolonky daňového přiznání – namátkou: „Nezapomínáme na venkov” (30. 3.), „Dohoda s Tureckem schválena” (18. 3.) nebo „Už po páté se na vládě scházíme s hejtmany. Budeme mluvit o opravách silnic, financování školství a sportu i čerpání evropských fondů” (16. 3.) –, se konečně trochu odvázal. Tohle třeba vzkázal z pracovní cesty do USA: „Jedeme na večeři všech delegací do Bílého domu. První asociace je Frank Underwood a House of Cards. Zatracený Netflix.“ Reakce? „Úžasné, děkuji za informaci.“ (@strnad63)

 

Lze pochopit blbost?

Úvodní fotografie Karly Šlechtové z jejího Facebooku.

Kanára od kolegy z vlády dostala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO). Její úřad začal psát návrh na zestátnění areálu Pražského hradu, což oznámila tímto tweetem: „Ať sami lidé rozhodnou, zda má Hrad jako symbol České republiky patřit jedné církvi, nebo nám všem.“ *** „Větší blbost jsem dlouho neslyšel.“ (Marian Jurečka) *** „Když dojdou argumenty, nastupují u lidovců urážky? KDU-ČSL vůbec nepochopilo smysl předložených zákonů. Rádi jim to vysvětlíme v meziresortu.“ (Šlechtová) *** „Jestli paní ministryně říká, že jsme její konfiskační návrh nepochopili, pak já říkám, že blbost nelze pochopit, pouze politovat.“ (Jurečka) A ještě jeden nevládní tweet: „Pojďme znárodnit Agrofert, ať sami lidé rozhodnou, zda má patřit jednomu Agrofertu, nebo nám všem.“ (@bene100mas)

 

Když se Babiš nechá ostříhat

babis_sapa_tweetAndrej Babiš si v létě pořídil čerstvý sestřih. Holiče stihl po své přednášce o EET pro vietnamskou komunitu v tržnici SAPA. Ke snímku, na němž mu ze zad vyrůstají další ministři za ANO, připsal: „Na poradě ministrů jsem všechny informoval, že v Sapě stříhají za 50 Kč.” Reakce přišly bleskově a byly kruté: „A to byla asi nejdůležitější informace z dnešních politických jednání ANO.” (@BlanikZ) *** „Jednou mě napadlo, jak by vypadaly selfie v Třetí Říši. Teď už to bohužel vím.” (@Lucha4Libertad) *** „Mě střihají doma zadarmo.“ (@PavelBelobradek) *** „To mu neříkejte, ještě po vás bude chtít účtenku za stříhání zdarma.“ (@DavidVodk) *** „Hodím to na firmu v holdingu.“ (@PavelBelobradek)

 

Nechtěli jsme, vážně ne

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Foto: FB Jiřího Ovčáčka

Opravdu moc moc moc jsme nechtěli věnovat se kanonádě prezidentského mluvčího Jiřího Ovčáčka. Jenže ono to fakt nejde. Jeho jedovaté šlehy totiž vyvolávají zdaleka nejvtipnější reakce. Pojďme si to ukázat na drobné epizodě, hradní lži číslo 254 (nebo tak nějak) o tom, jak se americký velvyslanec Andrew Schapiro nezúčastnil oslav 28. října na Pražském hradě. Ač tam prokazatelně byl a seděl vedle německého velvyslance, který to veřejně potvrdil. „Je to jasné. Příští Zemanův bonmot bude o Německu nebo Merkelové,“ napsal @BedrichCerny. *** „Samozřejmě, ještě existuje například možnost, že tam Američani poslali dvojníka.“ (@jan_lipold) *** „Schapiro seděl vlevo vzadu. Ovčáček ho neviděl. Kdyby byl vlevo dole, tak ho vidí,“ napsal @javorjan v narážce na neexistující Peroutkův článek, který prezident Miloš Zeman četl právě „vlevo dole“. *** „Ta metanolová aféra, jak po pančovaném chlastu lidé oslepli – ono to ještě neskončilo?“ a „Schapiro fakt musí pryč. S jasným cílem posléze zesměšnit prezidenta přišel na Hrad, a to pod průhlednou záminkou, že tam byl pozván.“ (2x @KTweetuje) *** Narážka na servilní prohlášení čtyř vůči Číně: „Omluvíte se panu Schapirovi za lež pana prezidenta? Mám obavu, aby neutrpěly obchodní vztahy s USA.“ (@vykloubenec)

 

Tamar na Hrad

Velvyslanec USA Andrew Schapiro během ochutnávky kalifornských vín. Zdroj: usembassyprague

Jak známo, než Hrad přistoupil k omluvě-neomluvě (za využití krás, které skýtá český jazyk, v tomto případě podmiňovacího způsobu a času budoucího – „pokud“, „tak se“), měl k usvědčujícím fotografiím amerického velvyslance ve Vladislavském sále jiné vysvětlení. V oficiálním vyjádření Hradu se píše, že „pan velvyslanec byl během slavnostních okamžiků zcela neviditelný.“ Že Miloš Zeman věří tomu, že pokud někdo začne kouřit až po 27. roku života, je to bezpečné a jde o prevenci Alzheimera a Parkinsona, už víme. Že ale Hrad oficiálně věří v možnost, že někdo, kdo neprošel výukou čar a kouzel v Bradavicích, může být neviditelný, nás zaskočilo. Na otázku, zda tuto superschopnost skutečně má, zareagovala na Twitteru Schapirova choť Tamar Newberger. „Někteří lidé se mě ptají, zda můj muž @andyschapiro má tu moc stát se neviditelným. Ano – ale jen tehdy, pokud na něj čekají domácí práce.“ To diplomat obratem potvrdil: „Je to tak“. A Ovčáček využil: „Netřeba se omlouvat neviditelnému.“ Jinak se na twitterovém účtu paní Tamar (@newberger) vynořilo velké množství mužů, kteří přiznali, že podobnou schopností rovněž disponují. A ještě větší množství lidí, kteří manželům vyjádřili podporu a za českého prezidenta se omluvili. Anebo: „Díky, že jste schopná vidět i vtipnou stránku tohoto trapného příběhu.“ (@Lucie_HK)

 

S přáním, abychom byli všichni schopni v roce 2017 hledat na dění kolem nás to vtipné a pozitivní, vám děkujeme za pozornost a těšíme se u dalších článků!

 


Štítky: , , ,