Exposlanec ANO si přišel komentáře seniorky vyřídit k ní domů

Petr Venhoda se cítil dotčený, když jej seniorka titulovala “volem a blbem”.

O odcházejícím poslanci hnutí ANO Petrovi Venhodovi se toho veřejnost během jeho mandátu příliš nedozvěděla. Ve Sněmovně podle záznamů letos nepromluvil, pouze při interpelacích nahrával vládním kolegům z hnutí ANO.


Exposlanec Petr Venhoda Foto: Hnutí ANO

Poté, co v říjnu neuspěl ve volbách a v nové sněmovně už nezasedne, rozhodl se, že si to vyřídí se seniorkou, která vůči němu a politice ANO měla nelichotivé komentáře na sociálních sítích.

Petr Venhoda, podle záznamů, které sám zveřejnil na Twitteru a následně je smazal, dorazil za ženou přímo k ní domů. Kde vzal adresu, není ze zveřejněného videa zřejmé. (Záznam v archivu ZDE)

“Urážet lidi po sítích jako nějaká slaboduchá osoba která si kompenzuje mindráky vám jde, ale osobně jste se nezmohla na slovo, že? Hamba na vás,” zněl doslovně a včetně pravopisných chyb jeho následný příspěvek na Twitteru.

I ten už smazal, stejně jako exposlanec zrušil celý svůj účet. Jeho historie je ale – stejně jako všechno na internetu – zaznamenaná.

Sama seniorka, která kvůli nežádoucímu zájmu požádala o anonymitu, ale redakce její identitu zná, říká, že nereagovala na exposlancovu návštěvu zcela bleskurychle z důvodu své zdravotní indispozice. Je po mrtvici a dvou plicních emboliích.

“V osobním životě se ostře nevyjadřuji, ale z této vlády včetně poslanecké sněmovny jsem už s nervy pryč. Bude mi 70 let a netušila jsem, ze se takového hnusu dožiji,” reagovala seniorka pro Neovlivní.cz.

A jak zněl její původní tweet, který Petra Venhodu tak rozčílil? “Petr Venhoda, co to je za vola?! Aha, blb z Profikorupčního hnutí ANO. To budou všichni brečet po vzoru Andrej Babiš? Prchale, ať jim šéfik řekne, ze brečí zbytečně, nebo málo.”

Petr Venhoda z buňky hnutí ANO z Prahy 3 byl sice v uplynulém volebním období poslancem, ale do sněmovny ani původně nebyl zvolený. V roce 2018 nahradil Martina Stropnického, který odešel do Izraelec coby velvyslanec.

Redakce Petra Venhodu skrze oficiální kontakty hutí ANO požádala o komentář i vysvětlení, kde získal adresu seniorky. “Předně nerozumím, proč by se mělo tolerovat bezdůvodné urážení lidí na sítích v libovolné míře. A to ať už se jedná o politiky či nikoliv. Nicméně, vycházel jsem z veřejně dostupných zdrojů na internetu. Tím jsem snad odpověděl na všechny vaše dotazy,” stojí v odpovědi exposlance Venhody.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Štítky: ,