Foto dne: Poslední cesta Marka Dalíka, před nástupem do vězení odletěl do ciziny

Den před svým nástupem do vězení, kde má strávit čtyři roky, odletěl Marek Dalík do zahraničí. Sám tvrdí, že šlo o plánovanou cestu, o které předem informoval soudkyni. Trvá na tom, že vězení se nevyhýbá a zítra se do ruzyňské věznice dostaví.

Zpráva o Dalíkově cestě se rozšířila brzy ráno díky sociálním sítím. Europoslanec za ANO Petr Ježek pověsil mezi šestou a sedmou hodinou ráno na svůj twitterový účet fotografii Dalíka s textem: “Podoba, anebo Marek Dalík? Letiště Ruzyně teď”.
dalikfoto4

Dalík následně Neovlivní.cz sms zprávou potvrdil, že na fotografii je skutečně on a že odcestoval do zahraničí.

Utéct se ale podle svých slov rozhodně nehodlá. “Ztratit se nechystám. Soudkyně informována předem. Zítra jsem zpět,” napsal Dalík.

Kam odletěl a co tam dělá, to už neprozradil.

Někdejší klíčový hráč politického a byznysového zákulisí má nastoupit do vězení do čtvrtečních šestnácti hodin. Hlásit se má v ruzyňském vězeňském zařízení. Za mřížemi má strávit čtyři roky za údajnou korupční žádost v kauze armádní zakázky Pandur.

Dalík označuje trest za nespravedlivý, protože podle něj nešlo o korupci, ale standardní provizní smlouvu. Ta navíc podle jeho slov v rozhovoru pro Neovlivní.cz nebyla určena pro něj. Dalík současně přiznal, že z vězení má strach.

“To, že tam půjdu, už je jasné, ale smířený s tím nejsem. Jsem z toho vyřízený. To je lepší slovo než smířený. Že se stane zázrak, to si nemyslím. Spíš se bojím toho, abych to ve zdraví přežil. Minimálně psychicky, toho se bojím hodně. A nedokážu si představit, jak ty lidi, co jsem jmenoval, budou žít s tím, že někdo je za ně ve vězení. Přál bych si, aby řekli pravdu, jenom pro tu pravdu. Už to ani nemusejí říkat u soudu,” řekl v exkluzivním rozhovoru pro Neovlivní.cz >> .