Fotodůkaz: Schillerová o jízdě bez pásů lhala

Redakce Neovlivní.cz buduje databázi lží, v níž si může každý snadno dohledat, kdy který politik lhal. Lži veřejných činitelů ověřujeme klasickými, ale i investigativním postupy. O projektu více zde.

«« Zpátky do databáze lží

Alena Schillerová: Šlo o popojíždění na parkovišti

Ministryně financí Alena Schillerová se rozhodla o víkendu vykoupit deseti tisíci korunami z dopravního přestupku. Její tým zveřejnil video, kde ministryně jede autem a není připoutaná bezpečnostními pásy.

Může se to stát. Jenže Alena Schillerová současně tvrdí, že vlastně o žádnou jízdu nešlo.

“Přestože šlo o popojíždění na parkovišti, pás jsem mít měla. Byla to chyba, která mě velmi mrzí. Proto přispěji Českému sdružení obětí dopravních nehod částkou 10 tisíc korun,” napsala na svém twitterovém účtu.

Prozkoumali jsme její video sekvenci po sekvenci a musíme konstatovat, že Alena Schillerová si vysloužila další zápis do naší Databáze politických lží.

Ministryně totiž na zveřejněném videu v úseku inkriminovaných pěti vteřin, kdy je v autě bez pásu, rozhodně nepopojíždí na parkovišti. Z detailního porovnání videa a Street View na Googlu je jasné, že v dané chvíli jela na Barrandovském mostu od Smíchova směrem na Prahu 10.

Dokládají to níže přiložené fotografie. A video ze sociálních sítí ministryně. Odkaz ZDE.

Důkazy jsou jasné: ministryně podjíždí most. V tu chvíli se za ní v dálce na horizontu objeví bílé vily. Vedle jedné je výrazný vysoký strom.

Foto: Facebook Aleny Schillerové

Z toho je nepochybné, že jde o bílé domy na stráni na smíchovské straně okruhu. V kroužku je vidět dvojice domů, strom je ta tmavá čára vlevo vedle jedné z vil.

Grafika: Neo/StreetView

A zde jsou tyto domy a vysoký strom v aplikaci Street View při pohledu ze stejného místa na Barrandovském mostu, kterým projížděla ministryně. Vysoký strom vedle bílé vily je v kroužku zřetelný vlevo. Pro zajímavost detail: domy stojí na křižovatce ulic Na Žvahově a Pod Žvahovem.

Foto: Facebook Aleny Schillerové

Z tohoto záběru je zřejmé, že za ministerskou limuzínou jede další auto. V červeném kolečku jsou stále vidět bílé vily. Slovy klasika “Vlevo dole” pod nimi se pak objeví budova s věžičkou vyznačená červenou šipkou.

Grafika: Neo/StreetView

Zde snímek ze Street View: jde o výraznou budovu restaurace Folklore Garden na Zlíchově. V červeném kroužku jsou stále vidět bílé vily Pod Žvahovem.

Foto: Facebook Aleny Schillerové

Další detail, která prozrazuje lokaci, je dopravní značka na silnici. Na záběru s ministryní na značku ukazuje šipka. Ve videu, které ministryně zveřejnila na sociálních sítích, je tento záběr v čase 0:06.

Grafika: Neo/StreetView

A zde ta samá značka na Barrandovském mostě směrem od Smíchova na Prahu 10.

A ještě jeden snímek je pro kontext celého příběhu dobré znát.

Grafika: Neo/StreetView

Na úseku, kde Alena Schillerová točila své video bez bezpečnostních pásů, je povolená sedmdesátka. Rozhodně tedy nejela rychlostí, jakou se běžně popojíždí na parkovišti. Značky jsou hned na samém začátku před mostem, kde začíná cesta Aleny Schillerové bez pásů.

Jak je výše uvedeno: může se to stát. Proč má ale vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová potřebu kvůli tomu lhát, to není jasné.


«« Zpátky do databáze lží


Partner projektu Databáze lží vzniká díky podpoře Martina Hájka


Zdroj náhledové foto: Facebook Aleny Schillerové

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email