Ať se nevrací! V podsvětí vybírají peníze proti Krejčířovi

Nejen ve prospěch uprchlého gangstera. Část podsvětí vůbec není nadšená z představy, že by se Krejčíř vrátil. Dávají dohromady peníze, aby mu to překazili.

Začíná to být pěkné drama. Jihoafrický ministr spravedlnosti sice stále ještě nepřipojil svůj podpis pod soudní rozhodnutí, že uprchlý gangster Radovan Krejčíř může být vydán zpět do země, v Česku se už přitom kvůli tomu vybírají peníze.


Foto: Instagramový účet R. Krejčíře

Zjara jsme v časopise Neovlivní.cz přinesli informaci, že Krejčířovi věrní dali dohromady už mezi 80 až 100 miliony, aby zajistili uprchlíkův hladký návrat. Nyní se ale ukazuje, že ne všichni v podsvětí jsou nadšení z představy, že se Krejčíř – jeden z nejkrutějších mafiánů polistopadové doby – skutečně vrátí.

A chystají dle svých slov protiakci.

“Všichni víme, co je Radovan Krejčíř zač. Nikdo nechce, aby se vrátil. Zůstal stejný, nikomu to nepřinese nic dobrého. Proto pár lidí, co s ním měli v minulosti něco do činění, řeší, jak tomu zabránit. A dávají na to dohromady i peníze,” uvedl dlouholetý zdroj Neovlivní.cz z podnikatelského podsvětí. Jeho informace se v případě Krejčíře opakovaně ukázaly pravdivé

Stoprocentně ověřit jeho slova ale nelze. Peníze se podle něj neshromažďují na žádném účtu, ale v hotovosti. To, že část podsvětí se na Krejčířův návrat chystá a chce mu zabránit, ale redakci následně potvrdily i zdroje z bezpečnostních složek.


ČTĚTE TAKÉBabišův deal s gangsterem


Jak jsme už popsali v časopise, o návratu Krejčíře z jihoafrického vězení se mluví už roky. Tentokrát jsou ale gangster a jeho okolí přesvědčeni, že to vyjde. Mluvil o tom i bývalý detektiv Karel Tichý, který se kdysi Krejčíře snažil dostat za mříže. “Jeho návrat je pravděpodobný,” řekl nedávno v České televizi.

Tomu, že Krejčíř tentokrát věří v úspěch, svědčí mimo jiné i snaha zvrátit jediný pravomocný rozsudek, který v Česku padl. Pokud by se mu to povedlo, v případě vydání z Jihoafrické republiky by se domů dostal jako nevinný.

„Krejčíř navrhuje, aby mu bylo zrušeno to, že je brán v Česku jako uprchlý, což by znamenalo zrušení posledního rozsudku se souhrnným trestem (15 let). To by pak také znamenalo, že by nebyl v České republice pravomocně odsouzen a fakticky by na něj bylo pohlíženo jako na nevinného. A není úplně bez šance. Byl by to průlom,“ citoval list Právo vysoce postavený zdroj z ministerstva spravedlnosti seznámený s žádostí odsouzeného podnikatele.

Ačkoli Česká republika formálně požádala o vydání gangstera už před lety a do jeho dopadení na Seychelách investovala nemalé peníze, dnes už je v zemi jen minimum lidí, kteří si upřímně přejí, aby se uprchlík vrátil. Mimo jiné se spousta lidí ze státní správy i politiky obává, že začne mluvit.

V červnu to bylo už osmnáct let, co Radovan Krejčíř během policejního zatýkání utekl ze své černošické vily. Zmizel do zahraničí, kde po krátké zastávce na Seychelách zakotvil v Jihoafrické republice. A tam se dál věnoval tomu, co má v DNA. Zločinu.

Aktuálně si odpykává pětatřicetiletý trest za násilné delikty, další soudy ho v Johannesburgu čekají. A chce zoufale zpátky domů.

Zdroj náhledové foto: Radovan Krejčíř

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email