Husák vyhrál konkurs na šéfa policejní nadace. Přesto dostal stopku

Vedení policie a vnitra se obávalo, že bývalý policejní šéf by kazil reputaci nadace.

Bývalý policejní prezident Vladislav Husák vyhrál výběrové řízení na post ředitele Nadace policistů a hasičů, která spadá pod vnitro. Nadaci, která pomáhá policistů zraněným ve službě nebo rodinám příslušníků, kteří zahynuli, ale nakonec řídit nebude.


Vladislav Husák, Foto: Ministerstvo vnitra

Správní rada, které předsedá ministr vnitra Vít Rakušan, rozhodla, že Husáka nejmenuje.

“Husák výběrko vyhrál. Panovaly ale obavy, že s ohledem na jeho osobní eskapády by to nedělalo nadaci dobré jméno a mohlo by to odrazovat partnery. Proto padlo rozhodnutí, že Vladislav Husák nadaci řídit nebude,” uvedl zdroj obeznámený s výběrem nového šéfa policejní nadace.

Sám Husák potvrdil pouze to, že se výběrového řízení účastnil. “Nic dalšího ale nebudu komentovat,” uvedl bývalý policejní šéf, který v nadaci roky působí jako člen správní rady..

Předseda správní rady Vít Rakušan připustil, že se Husák skutečně šéfem nadace nestane. “Ze statutu rozhoduje správní rada a tajně hlasovala o dvou nejúspěšnějších kandidátech doporučených výběrovou komisí. Velmi těsně zvítězil druhý kandidát,” reagoval na dotaz Neovlivní.cz ministr.

Vladislav Husák po rezignaci na post šéfa liberecké policie hledá uplatnění ve sboru, který – jak sám opakovaně zdůrazňoval – miluje. Jeho poslední demise v Liberci souvisela s tím, že se během covidu navzdory zákazům, kterými Babišova vláda sešněrovala zemi, účastnil narozeninové party kmotra Petra Bendy.

Už před tím ale musel rezignovat na post policejního prezidenta po sérii afér (telefonáty s Miroslavem Šloufem, například) a osobních přešlapů. Nechal se také novináři nachytat, jak se řítí z Lán do Prahy 190kilometrovou rychlostí.

Do čela policie se bývalý člen pohotovostního pluku SNB dostal v době, kdy byl ministrem vnitra někdejší disident František Bublan. “Já jsem si pana Husáka nechal skutečně důkladně prošetřit od inspekce ministerstva vnitra a výsledek je takový, že není nic, co by mu mohlo bránit zastávat tuto funkci. Potřebuji někoho, kdo má drajv. A to pan Husák má. Stejně jako jisté nezpochybnitelné charisma,“ řekl tehdy k svému překvapivému výběru Bublan.

Policejním prezidentem se tedy stal za vlády ČSSD. Ve funkci jej ale ponechal i ministr vnitra za ODS Ivan Langer. A jeho další kariérní vzestup se odehrál za vládnutí Babišova kabinetu, který o sobě říká, že bojuje s korupcí a klientelismem. Tehdy šel řídit cizineckou policii.

Zdroj náhledové Foto: Ministerstvo vnitra

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email