Kancléř Mynář přestavoval vilu načerno, dostal pokutu

Kancléř hlavy státu si s předpisy hlavy neláme. Už další úřad mu udělil pokutu za to, že nehrál podle pravidel. Tentokrát jde o přestavbu jeho vily v pražských Strašnicích.

Kancléř prezident Vratislav Mynář musel podle serveru Česká justice zaplatit pokutu za černou přestavbu své vily ve Strašnicích. Rozhodl o tom stavební úřad s tím, že Mynář porušil zákon.

Výše pokuty pro prezidentova kancléře je ale tajná. Úřad pouze uvedl, že byla na dolní hranici sazby. Vedle pokuty ale úřad rozhodl také o tom, že na stavbu vydá dodatečné stavební povolení.

Vratislav Mynář se tak nemusí ohlížet na zákony. Může si dělat co chce a jen za to zpětně zaplatí pokuty.

Sám tvrdí, že se to stalo celé omylem „Stalo se to nedopatřením, neboť jsem se domníval, že k tomu není potřeba žádné povolení,” citoval server Česká justice Mynářovo vysvětlení z protokolu z přestupkového řízení.

Prezidentův kancléř původně stavebnímu úřadu Prahy 10 nahlásil, že ve vile bude provádět pouze udržovací práce. Potom ale začal s rozsáhlou přestavbou, která zasáhla do nosné konstrukce budovy. A na tu už stavební povolení potřeboval.

Je to už poněkolikáté, co byl Mynář přistižen z porušení pravidel. Doposud vždy se z toho vykoupil pokutou.

1 300 korun například musel zaplatit za zabijačku prasete v Osvětimanech během nouzového stavu. Veterináři mu uložili pokutu 1300 korun za neregistrování prasete, byl podle nich porušen plemenářský zákon.

Citelnější finanční postih Mynáře čekal za to, že načerno odebíral vodu na zasněžování své sjezdovky v Osvětimanech. Česká inspekce životního prostředí za to firmě udělila pokutu 300 tisíc korun.

Zdroj náhledové foto: Facebook Pražského hradu

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email