Letáky k Dozimetru: Na výslech jdou Babišovi lidé

Pravděpodobnost, že lidi z týmu hnutí ANO čeká nějaký postih za to, že vylepili po středočeském úřadu plakáty proti hejtmance, je ale minimální.

Policie, která řeší trestní oznámení středočeského kraje kvůli hanlivým letákům o Dozimetru, chystá výslechy marketéra Babišovy partaje Dana Köppla a člena Mladého ANO, mládežnické buňky téhož hnutí Tomáše Grose.


Tomáš Gross a Daniel Köppl na záznamu z budovy úřadu Repro: Neovlivní.cz

Oba se podle videozáznamů i přiznání samotného Babiše koncem října podíleli na polepení úřadu Středočeského kraje letáky, které spojily hejtmanku Petru Peckovou (STAN) s kriminálním případem Dozimetr.

„Čeká je podání vysvětlení,“ uvedl zdroj obeznámený s vyšetřováním případu.

Na policii se obrátilo vedení kraje. Podle informací Neovlivní.cz je ale krajně nepravděpodobné, že by oba muže čekalo trestní stíhání. Pro neoprávněné poškození cizí věci je nejnižší hranice škody 10 tisíc korun. Kraj nyní musí vyčíslit, na kolik jeho zaměstnance přišlo odlepení plakátů.

Chcete se dozvědět víc?

Předplaťte si tištěný magazín + web Neovlivní za 1990,- Kč / rok a získáte:

  • Unikátní časopis týmu novinářky Sabiny Slonkové (doručujeme 9x ročně)
  • Investigace, analýzy a rozhovory
  • Exkluzivní zjištění ke klíčovým událostem
  • Každodenní přístup k originálnímu obsahu na webu Neovlivní.cz

Již mám předplatné
Přejít nahoru