Letáky k Dozimetru: Na výslech jdou Babišovi lidé

Pravděpodobnost, že lidi z týmu hnutí ANO čeká nějaký postih za to, že vylepili po středočeském úřadu plakáty proti hejtmance, je ale minimální.

Policie, která řeší trestní oznámení středočeského kraje kvůli hanlivým letákům o Dozimetru, chystá výslechy marketéra Babišovy partaje Dana Köppla a člena Mladého ANO, mládežnické buňky téhož hnutí Tomáše Grose.


Tomáš Gross a Daniel Köppl na záznamu z budovy úřadu Repro: Neovlivní.cz

Oba se podle videozáznamů i přiznání samotného Babiše koncem října podíleli na polepení úřadu Středočeského kraje letáky, které spojily hejtmanku Petru Peckovou (STAN) s kriminálním případem Dozimetr.

“Čeká je podání vysvětlení,” uvedl zdroj obeznámený s vyšetřováním případu.

Na policii se obrátilo vedení kraje. Podle informací Neovlivní.cz je ale krajně nepravděpodobné, že by oba muže čekalo trestní stíhání. Pro neoprávněné poškození cizí věci je nejnižší hranice škody 10 tisíc korun. Kraj nyní musí vyčíslit, na kolik jeho zaměstnance přišlo odlepení plakátů.


ČTĚTE TAKÉ: Kauze IKEM a Křetínský. Policie získala jeho soukromou konverzaci


“Zatím se to nejeví jako tak závažná věc, aby to skončilo trestním stíháním,” dodal již citovaný zdroj.

Z původně nevýznamné epizody, která patří k politickému boji, udělal svými výroky kauzu právě marketér ANO Dan Köppl. Zapíral totiž, že by s případem měl cokoli společného. Dokonce tvrdil, že mladíka zachyceného na videu, jak letáky přímo vylepuje a roznáší po úřadu, vůbec nezná.

“Nevím, kdo to je. Kouřil jsem před budovou a on mě oslovil, jestli bych ho dokázal dostat do úřadu. Tak jsem to udělal. Byl to nějaký student, ale neznám ho,” tvrdil v rozhovoru s redakcí Neovlivní.cz.

Redakce nicméně na základě videozáznamů z úřadu přinesla důkazy, že to není pravda. Popsali jsme ZDE.

Následně navíc své lidi veřejně potopil přímo Andrej Babiš. “Ten mladý muž, nevím, jak se jmenuje, je určitě neměl vylepovat. Měl je rozdávat před vchodem. Určitě mu vynadáme,” kritizoval je pro SeznamZprávy opoziční lídr.

A od Dana Köppla se pokusil distancovat a přehodit odpovědnost na Karla Havlíčka. Řekl, že si možná s Havlíčkem promluví o možném ukončení spolupráce s Köpplem. “To bych asi mohl doporučit, pokud lhal, tak tam nemá co hledat,” dodal Babiš.

Přesto Dan Köppl v rozhovoru s Neovlivní.cz na opakovaný dotaz trval na tom, že mladého muže, kterého po úřadu doprovázel, nezná. “Fakt nevím, kdo to byl, je mi líto,” zopakoval. Po prvním telefonátu s redakcí pak ještě dvakrát volal zpět, aby zdůraznil, že s letáky proti hejtmance nemá nic společného.

“Naopak jsem se snažil mluvit s těmi našimi lidmi, s kterými mluvím, aby to na sítích nešířili dál. Přišlo mi to takové laciné,” tvrdil marketér hnutí ANO, kterého spolupráce s Babišovými lidmi před časem stála post v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.

Příběh s letáky na úřadu Středočeského kraje zadokumentoval nejen kamerový systém úřadu. Střípky doložili také svědci. Na bezpečnostní sekci úřadu, který incident řešil, vypovídala vrátná, která uvedla, že i přes její naléhání marketér ANO s doprovodem prošli bez identifikace. “Uvedla, že jí tvrdil, že jen odevzdají nějaké papíry a hned jsou zpátky. Nechala se umluvit,” řekl zdroj obeznámený s její výpovědí.

Zdroj náhledové foto: Středočeský kraj/Repro/Neovlivni.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email