Klíčová postava schůzky na Vyšehradě: syn fotbalového Gottvalda

Redakce Neovlivní.cz vypátrala jméno další z postav, které byly vedle Prymuly a Faltýnka na dýchánku v restauraci Rio’s.

Jan Gottvald je synem stejnojmenného bývalého fotbalového bosse z Drnovic. Kdysi mocný muž z podnikatelského polosvěta přivedl k vlivným známostem i svého syna. Jan Gottvald mladší už několik měsíců spolupracuje podle zjištění Neovlivní.cz s šéfem poslanců ANO a premiérovou pravou rukou Jaroslavem Faltýnkem.

A Jan Gottvald mladší byl také jednou z klíčových postav schůzky ve vyšehradské restauraci Rio’s, která minulý týden stála ministerské křeslo Romana Prymulu. Redakci to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje.

“Gottvald a ta jeho parta seděli už od pozdního odpoledne v restauraci Rio’s, kde jedli a popíjeli. A také obvolávali vlivné známé, aby za nimi dorazili,” popsal byznysmen, který má o schůzce detailní informace.

Jednou z těch vlivných postav byl Jaroslav Faltýnek. Šéf poslaneckého klubu ANO je sám častým hostem v tomto podniku a s Gottvaldem se tu podle svědků scházel už v minulosti. A protože bydlí za rohem v Podolí a nadto měl na středeční večer naplánovanou schůzku s Prymulou, za Gottvaldem do vyšehradského Ria vyrazil. A také tam pozval ministra zdravotnictví, který končil v úřadu až před půl desátou.

Gottvald na přímé otázky redakce Neovlivní.cz svou účast na středečním dýchánku nepopřel. Nejprve zvedl telefon a když si vyslechl, kdo volá a proč, zavěsil.

Na následně zaslaný sms dotaz, jak se ocitl ve vyšehradské restauraci, už nereagoval.

Co přesně se v restauraci řešilo, to ví jen účastníci dýchánku. “U Gottvaldova stolu to byla především demonstrace jejich ega. Jsou to hráči, druhé až třetí ligy. Ale jejich útrata ten večer dosáhla 40 tisíc korun,” uvedl zdroj obeznámený s průběhem.

Roman Prymula, Jaroslav Faltýnek a šéf ostravské fakultní nemocnice Jiří Havrlant, kterého Gottvaldův stůl rovněž ve středu večer do vyšehradské restaurace přivolal, tvrdí, že mluvili o plošném testování a boji s covid.

Sám Roman Prymula redakci sdělil, že osazenstvo, které v salonku sedělo už před jeho příchodem, před tím nikdy neviděl. “Neznal jsem je,” řekl.

K jejich totožnosti se ale odmítl vyjadřovat: “Nechci se v tom už vrtat.”

Rodina Jana Gottvalda patřila především v devadesátých letech mezi ty nejvlivnější postavy z podnikatelského polosvěta. Gottvald senior stál za fotbalovými Drnovicemi, jeden čas byl dokonce místopředsedou fotbalového svazu.

Pak také vlastnil Setuzu, kterou od něj výhodně získal později zavražděný kmotr podsvětí František Mrázek spolu s Tomášem Pitrem.

Gottvald starší s Mrázkem dlouhodobě spolupracoval. Do podnikatelského světa pak někdejší fotbalový bafuňář přivedl i své dva syny. Zmiňovaný Jan dokonce jednu dobu spolupracoval s uprchlíkem Radovanem Krejčířem. Narozdíl od otce, který měl s gangsterem vyhrocený vztah.

Měsíčník Sabiny Slonkové
“Zákulisí vyšehradské schůzky popisuji v listopadovém čísle časopisu Neovlivní.cz. Byla to past? A kdo na koho ji vlastně nalíčil? Magazín jsme poslali do tiskárny a vy už si ho můžete objednávat na webu.”
Předplatné časopisu Neovlivní

Zdroj náhledové foto: www.shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email