Lživé nařčení! Babišův exministr od premiéra žádá omluvu

Bývalý ministr dopravy Antonín Prachař, kterého Andrej Babiš po vstupu do politiky do vzal do vládního týmu, žádá po dnešním premiérovi omluvu. Vadí mu Babišova slova o tom, že o korupci a podivných provizích z veřejných zakázek na ministerstvu dopravy před nástupem Dana Ťoka. Prachař už poslal premiérovi dopis, v němž jej vyzval k omluvě.

Babišova bývalého ministra rozzlobila jeho slova na víkendovém sněmu ANO, kde premiér mluvil o údajné korupci, která se měla v resortu dopravy odehrávat před nástupem současného ministra Dana Ťoka. Před Ťokem se za vysoutěžení stavby dálnice platilo 4-7 % z hodnoty stavby, ale dokázat to nejde, řekl teď Babiš.

Antonín Prachař byl ministrem za ANO od ledna do prosince 2014

Jenže to se dotklo Antonína Prachaře, který seděl za ANO ve vůbec první vládě, které se tato partaj účastnila. Ministrem dopravy byl od ledna do prosince 2014. Tvrdí, že on byl také ministrem před Ťokem a žádné korupce se nedopouštěl.

A proto nyní žádá od premiéra oficiální omluvu, jak potvrdil Neovlivní.cz. Dnes mu v tomto smyslu poslal dopis na úřad vlády.

“Vaše veřejné vyjádření se hluboce dotýká mé osoby a už druhý den čelím spoustě dotazů veřejnosti, jak to bylo za mého působení v oblasti veřejných zakázek na ministerstvu dopravy a možné korupci. V současné době jsem zastupitelem města Přerova a jakékoliv takové podezření pronesení ústy premiéra má negativní dopad na veřejnosti. Za celou svoji profesní kariéru jsem se nikdy ničeho podobného nedopustil a neúčastnil jsem se ani žádné privatizace v oboru dopravy. Žádám vás tímto o veřejnou omluvu,” napsal Prachař v dopise.

Premiér Andrej Babiš zatím na Prachařův dopis nereagoval.