Neznáme se, tvrdí Babišův marketér o lepiči plakátů. Přitom byl z Mladého ANO

Daniel Köppl pomohl tajemného lepiče dostat do budovy středočeského úřadu. “Nevím, kdo to byl.”

Marketér hnutí ANO Daniel Köppl tvrdí, že nezná identitu mladého muže, kterému koncem října pomohl bez registrace vstoupit do budovy Středočeského krajského úřadu, kde se pak objevily plakáty proti hejtmance Petře Peckové. Letáky přitom podle záznamů z kamerového systému úřadu vylepoval a roznášel právě Köpplův doprovod.


Člen Mladého ANO Tomáš Gros s Andrejem Babišem Foto: Hnutí ANO

Podle informací, které redakce Neovlivní.cz získala hned z několika zdrojů, jde o člena Mladého ANO, mládežnické buňky Babišova hnutí Tomáše Grose. Jinak také studenta Katedry politologie na Univerzitě Palackého.

“Zrovna včera jsme měli na přednášce téma letáky v politických kampaních. Dělali jsme si z Tomáše legraci, že to je vážně dobrá shoda okolností. Jemu to ale nevadilo, nikdy se podporou Andreje Babiše netajil,” uvedl jeden z Grosových kolegů ze studií.

Jeho identitu pak redakci potvrdili i další svědci. Vyplývá i ze záznamů kamerového systému, který Grose při vylepování plakátů po chodbách středočeského úřadu zachytil. A do třetice jméno Tomáše Grosse vyslovila i sama hejtmanka, která pro SeznamZprávy uvedla: “Ukázalo se, že tím, kdo letáky vylepoval, je Tomáš Gros, což je člen mladých ANO.“

Sám Tomáš Gros včera nezvedal telefon a nereagoval na zaslané zprávy. Večer pak zvedla telefon žena, která se představila jako jeho matka. “Syn tu není a o tom, co dělá, nemám žádné informace,” odmítla jakýkoli komentář.


ČTĚTE TAKÉ: Čtyři mrtví z Dozimetru


Ani Daniel Köppl na otázku, jestli skutečně mladíka neznal, když jde o člena Mladého ANO, už včera neodpověděl. Původně přitom tvrdil, že ho náhodou potkal před budovou úřadu.

 “Nevím, kdo to je. Kouřil jsem před budovou a on mě oslovil, jestli bych ho dokázal dostat do úřadu. Tak jsem to udělal. Byl to nějaký student, ale neznám ho,” trval i přes opakované dotazy na svém.

Mladíka podle své verze protáhl skrze recepci, aniž by se jeden nebo druhý identifikoval a zapsal na vrátnici, jak je standardní. Vrátné namluvili, že jen nesou někomu papíry a hned jsou zpět. “Nechala se umluvit,” řekl zdroj obeznámený s výpovědí vrátné. 

Podle dalších záznamů z kamer úřadu se mladý muž pohyboval po chodbách se stejnou bílou obálkou, jakou držel při příchodu na recepci v ruce Köppl. Na záznamech je i vidět, jak mladý muž právě z této obálky vytahuje papíry, které pak lepí na chodby úřadu.

Kamera z prvního patra pak zachytila Köppla s oním mužem, jak společně procházejí po chodbě a míří k proskleným dveřím. Zatímco na vrátnici obálku držel Köppl, v prvním patře už má identickou obálku v ruce jeho doprovod. Na kamerovém záznamu je zřetelně vidět, že oba muži spolu strávili za prosklenými dveřmi necelou minutu. V jeden okamžik pak společně nahlížejí do bílé obálky. Pak společně zase odcházejí dveřmi zpátky na chodbu, kterou před tím spolu přišli. Obálka se pro tuto chvíli přestěhovala do ruky marketéra ANO.

Hnutí ANO přes to všechno tvrdí, že s plakátovou akcí na úřadu nemá nic společného

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email