Nový problém STANu: policejní vyšetřování náměstka Hlubučka

Vládní politici se připravují na variantu, že bude náměstek pražského primátora obviněný.

Jen co politici hnutí STAN vyřešili kauzu poslance Jana Farského, který se tento týden vzdal mandátu kvůli své zatajené stáži v USA, valí se na ně další problém. Tentokrát se týká náměstka pražského primátora a předsedy pražské organizace STAN Petra Hlubučka.


Petr Hlubuček na zasedání pražského magistrátu Foto: STAN

Podle zjištění Neovlivní.cz náměstka vyšetřuje policie kvůli podezření z hospodářských deliktů. Petr Hlubuček ale dosud nebyl z ničeho obviněný.

Informace o vyšetřování se už ovšem dostaly do politického zákulisí a vládní politici nyní řeší, jak s případem naložit, aby co nejméně poškodil STAN i celou vládní koalici. Ve hře je i varianta, že se Hlubuček, který je také starostou pražské části Lysolaje, z politiky stáhne.

“Víme, že je vyšetřovaný. A i když jej policie zatím neobvinila, je to pro nás nepříjemná situace. Samozřejmě, že zvažujeme i možnost, že rezignuje,” potvrdil jeden z členů vedení hnutí STAN.

Informace o vyšetřování Hlubučka ovšem redakce původně získala z vládních zdrojů mimo hnutí STAN. Je tedy jisté, že je mají i politici z jiných koaličních stran. A to zvyšuje tlak na Rakušanovo hnutí.

Hlubučkovo vyšetřování pak redakce Neovlivní.cz ověřila u tří zdrojů z nejvyšších pater politiky a policie.

Rozhodování STAN přitom komplikuje skutečnost, že vládní sestava Petra Fialy ještě nestačila vyměnit lidi ve státní správě, kteří jsou spojeni s Andrejem Babišem. Musí se tedy v Hlubučkově případě spolehnout na informace od policistů, které si sami nevybrali.

Sám Petr Hlubuček na dotaz redakce uvedl, že o policejním vyšetřování nic netuší. “Vůbec o ničem nevím. To je nějaký nesmysl,” řekl a dodal, že nebyl v poslední době ani na žádném výslechu.

Připravujeme podrobnosti.

Babišova chobotnice se nevzdává. Jaké pasti na novou vládu nachystali lidé bývalého premiéra ve státní správě? Čtěte v únorovém časopise Neovlivní.cz, který získáte v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Hnutí STAN

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email