Viník dnešní krize se směje z médií jako celebrita

Adam Vojtěch, kterému Češi do značné míry vděčí za současnou krizovou situaci s epidemií covid, plní stránky společenských rubrik a zpívá v show.

Zatímco lékaři a sestry se připravují na největší nápor pacientů v novodobé historii a podnikatelé s obavami hledí na příští týdny, Adam Vojtěch je veselý.

Z bývalého ministra zdravotnictví, který nese osobní odpovědnost za to, že se epidemie covid-19 vymkla z kontroly státu, se stala hvězda společenských rubrik.

Pro představu pár titulků a citací z posledních dní:

Krásná blondýnka a široký úsměv. Vojtěch jen prozradil, co chystá. (web televize nova TN CZ)

Adam Vojtěch omládl o hromadu let. Konečně byl čas zajít k holiči (ŽivotvČesku). Sympatickému politikovi to moc sluší a prospělo, napsal autor textu.

V televizi Prima si dokonce zazpíval. V show Jana Krause si postěžoval, že už toho měl dost, protože musel pořád pracovat. „Už jsem toho měl dost, byl jsem tam téměř tři roky. Pořád jsme se radili se všemi experty, i o víkendech,” řekl Vojtěch.


Adam Vojtěch v TV Prima v Show Jana Krause. Zdroj: Facebook Adama Vojtěcha

V rozhovoru pro deník Blesk si zase postěžoval, jak trpěla manželka. „Faktem je, že v těch posledních týdnech jsem přicházel domů někdy v jedenáct, ve dvanáct v noci a ona se mně ptala, kdy už se na to vykašlu. Jestli tam zítra znovu jdu,“ vzpomínal teď už s odlehčeným úsměvem, napsal Blesk.

Společenské rubriky jsou mu zjevně nakloněné. Jak píše již citovaný web ŽivotvČesku: “Adam Vojtěch, který se skutečně zapsal mezi nejlepší ministry České republiky, a to i přes poměrně mladý věk. Sympatický ministr, který na sebe před lety upozornil v pěvecké soutěži, zůstává poslancem a chce se věnovat zdravotnictví, ve kterém má nemalé zkušenosti.”

Pro úplný obrázek Adama Vojtěcha je třeba dodat také to, že to byl on v roli ministra zdravotnictví, kdo zjara lhal a tvrdil, že zdravotníci mají dostatek ochranných pomůcek. Přes léto nesl osobní podíl na tom, že nezačala fungovat Chytrá karanténa a hygienici nedokázali trasovat nakažené. V srpnu pak kapituloval před premiérem a na jeho osobní zásah nechal změnit navrhovaná přísnější opatření před podzimní vlnou covid-19.

A byl to také Adam Vojtěch, kdo podle iRozhlas.cz vyjednával s lobbistou Tomášem Horáčkem, aby mu zjistil plat manželky politického rivala Svatopluka Němečka.

Zdroj náhledové foto: FB Adama Vojtěcha.

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email