Odejděte, vyzvaly Babiše rodiny přeživších holokaustu a bojovníků proti nacismu

Opoziční poslanec se má podle nich stáhnout z veřejného života kvůli svým slovům o fašistech a nacistech.

Skupina potomků a příbuzných hrdinů protinacistického odboje a obětí holocaustu a vězňů nacistické totality vyzvala poslance Andreje Babiše, aby se stáhl z veřejného života. A to kvůli tomu, jak častoval své politické oponenty slovy “nacisté” a “fašisté”. ¨


Foto: Hnutí ANO

“Mezi signatáři veřejné výzvy jsou potomci bojovníků proti nacismu, příbuzní přeživších holokaustu i někdejší disidenti. Jsme potomci a příbuzní těch, kteří byli během druhé světové války, v jednom z nejtragičtějších obdobích naší země, zavražděni, mučeni, prošli peklem koncentračních táborů, bojovali, krváceli a nasazovali životy proti německému nacismu na východní i západní frontě, v domácím i zahraničním odboji. Vaše srovnání se nás hrubě dotýká a uráží naše rodiny,“ stojí v otevření výzvě, v níž signatáři cejchování občanů a jejich vzájemné rozeštvávání označují za mimořádně nebezpečné.

“Přísahal jste na Ústavu České republiky, že budete vykonávat mandát v zájmu všeho lidu.  Pro vaše jednání, pane poslanče, není slovo omluvy, jediným východiskem je okamžitý odchod z veřejného života a funkcí!,” dodávají.

Výzvu podepsali například Zdena Mašínová (otce Josefa popravilo gestapo), Milan Uhde (rodiče zavražděni v koncentráku), Petr Forman (prarodiče zemřeli v Osvětimi či Jana Horváthová (část rodiny byla zabita ve vyhlazovacím táboře Březinka).

Andrej Babiš na svých slov zjevně nic špatného nevidí. Pokusil se ale celý problém obrátit v nedorozumění, když tvrdil, že jen citoval komentář z novin.

Ve skutečnosti nic necitoval, ale doslova řekl: “To jsou fašisti a nacisti…to jsou voliči Spolu a PirStanu, to jsou lidi, který jsou nebezpečný a já jsem zvědav, kde je policie? Proč neoddělí agresory od nás, proč tady chodí tyhle lidi?”

Důkaz na tomto videu, které v Táboře pořídil Jan Černý.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email