Pod Řípem, kde žije, vyhrál Pavel vše. Babiš v Průhonicích pohořel

Bývalého premiéra na Hradě nechtějí ani jeho sousedé.

Tam, kde s nimi mají osobní zkušenost a potkávají se s nimi, volili jednoznačně: Petra Pavla. A to jak v místě jeho trvalého bydliště a v okolních obcích. Tak i pražských Průhonicích, kde žije jeho protikandidát Andrej Babiš. I tam voliči v prvním kole rozhodli, že Pavel by byl lepším prezidentem.


Podpora sousedů v Pavlově Černoučku Foto: Tým PP

V Černoučku v Ústeckém kraji, který jinak Babiš opanoval, má trvalý pobyt Petr Pavel a vyhrál drtivě. Hlasovalo pro něj 81,6 obyvatel. Pro Babiše jen 12, 55. Černouček je přitom součástí Ústeckého kraje, který lze roky označit za Babišovu baštu a celkově tu uspěl i v prvním kole prezidentské volby.

Černouček a další okolní obce ale Andreje Babiše nechtějí. Stejně dopadly volby v sousední vsi Ctiněves (PP 59,72, AB 21,75), Krabčicích (PP 53,99, AB 28,51) a také v Roudnici nad Labem. Tady má přitom poslanec Babiš svojí kancelář, opakovaně sem vyjížděl mezi lidi a před sněmovními volbami osobně otevíral místní obchvat města a připisoval si zásluhy. Jeden čas měli na roudnickém Husově náměstí dokonce kanceláře oba kandidáti v domech proti sobě.

Ani Roudnice ale Babiše v prvním kole nechtěla. Vyhrál tu Pavel s 46, 30 procenty hlasů, druhý Babiš měl 31,75. A to tu je ve městě jeho hnutí ANO už druhé volební období ve vládní koalici na radnici. Andrej Babiš tu ale také podnikal a část místních mu nezapomene, jak zavřel roky prosperující podnik a připravil na dvě stovky lidí o práci.

Oligarcha ovšem neuspěl ani v městské části Prahy Průhonice, kde roky s rodinou žije. V Průhonicích provozuje také dva podniky Sokolovna a Paloma a dostavuje rezidenční projekt, jehož součástí má být i obří nová vila pro jeho rodinu. Babiš také rád staví na odiv, jak v Průhonicích pomáhá.

Jenže místní to viděli jinak, na Hradě by podle výsledků prvního kola raději viděli Petra Pavla. Ten tu vyhrál se ziskem 48,03 procenta, Babiš získal 26,67 procenta hlasů.

Zdroj náhledové foto: Tým Petra Pavla

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email