Podporuje Putina nebo vystoupení z EU? Nevíme. Nagyová o svých postojích mlčí

Babišova kandidátka do senátu se vyhýbá rozhovorům a veřejným vystoupením, kde by ji mohly zaskočit nepříjemné otázky.

Jak se staví k postavení České republiky v evropských strukturách a NATO? Podporuje vojenskou pomoc Ukrajině a sankce proti Putinovi? Jaký vidí hlavní smysl své práce v Senátu? Co by jako senátorka udělala pro “svůj” jihlavský obvod?

Nevíme. Jana Nagyová bude o víkendu bojovat o senátorské křeslo s Milošem Vystrčilem, o jejích postojích ale veřejnost neví zhola nic.


Janu Nagyovou (třetí zleva) podporují v kampani špičky Babišova hnutí Foto: Hnutí ANO

Stejně jako zůstávala skrytá před oznámením své kandidatury, ani poté, co s Andrejem Babišem v zádech rozjela kampaň se o své názory nepodělila.

Médiím se v posledních týdnech úzkostlivě vyhýbá. Jen namátkou:

Vyhnula se rozhovoru s Marií Bastlovou na SeznamZprávách. “Na pozvání neodpovídá a šéf PR hnutí ANO Vladimír Vořechovsky reaguje dokola slovy, ze nemá čas mluvit. Zveme ji už týden. Takže dnes hostem Milos Vystrčil,” oznámila v úterý moderátorka.

Jana Nagyová nepřišla do debaty s Milošem Vystrčilem ani do DVTV. “Pozvali jsme je na duel. Jana Nagyová pozvání DVTV na rozhovor odmítla,” komentoval anotaci rozhovoru s Vystrčilem moderátor Michal Rozsypal.

Košem dostal dokonce i veřejnoprávní rozhlas. “Z časových důvodů pozvánku do debaty odmítla,” uvedl Český rozhlas.

Volební tým ANO ji nepouští ani do nekonfliktních rozhovorů v holdingových či spřátelených médií.

Jana Nagyová po obvinění v kauze Čapí hnízdo byla vždy mediálně zdrženlivá, poslední dny jde ale o totální embargo. Přišlo po několika jejích výrocích, které musel korigovat tým ANO i sám Babiš.

Šlo především o její bezelstnou odpověď na otázku České televize, která jí zastihla nepřipravenou a bez týmu poradců na chodbě volební místnosti. Otázka byla, co by Jana Nagyová udělala jako první v případě, že by nakonec v senátu usedla. Následovala odpověd: “Jako první vejdu do dveří a požádám o imunitu.”

Její slova vyvolala poprask, ona sama je o pár hodin později vysvětlovala jako přeřeknutí ze stresu. Opravoval ji i sám Babiš.  “Je nervózní, chtěla říci, že pokud by zvítězila, tak se vzdá imunity,” tvrdil následně.

Že bude pro Babiše, jeho právníky v kauze Čapí hnízdo, i pro Janu Nagyovou samotnou nejlepší, když nebude mluvit vůbec, dokládá nicméně i další její výrok. Při zahájení kampaně ji zaskočili Reportéři ČT s otázkou, proč se rozhodla kandidovat. “V první řadě bych chtěla říct, že to nebylo úplně jako moje rozhodnutí,” uzemnila reportéra.

Jediný, s kým Nagyová dlouhodobě komunikuje, je web občasník.eu, kde dostává prostor pro nekorigovaná prohlášení. Ke své kandidatuře portálu sdělila, že tímto krokem bojuje proti současné vládě Petra Fialy.

“Já jsem díky boji dnešních vládních stran proti Babišovi přišla o vše na čem mi kdy doopravdy záleželo. O klid, rodinu, děti mám jen ve střídavce, i dobrou pověst a práci. A ještě mne ženou před soud za něco, co jsem neudělala? Co můžu ještě ztratit? Dnes jsem to já, zítra to může být kdokoliv jiný… Dostala jsem šanci mluvit nahlas a bojovat, tak budu,” citoval ji občasník.eu

Nagyová přitom byla v kauze Čapí hnízdo obviněná už v době, kdy byl Andrej Babiš ve vládě a strany současné koalice byly v opozici. Bez vlivu na trestní řízení.

Ani v občasníku.eu se ovšem od Jany Nagyové nic nedozví o jejích postojích, které nesouvisejí s kriminálním případem, kvůli němuž nyní stojí před soudem.

Jana Nagyová navíc nemá na rozdíl od drtivé většiny kandidátů ani sociální sítě či osobní stránky, kde by se voliči mohli něco dozvědět o jejích názorech a postojích. Má sice soukromý profil na Facebooku, na něm ovšem nemá až na dvě fotky motorky a koně žádné příspěvky. O kandidatuře do senátu tam není ani slovo.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email