Policie zasahuje v Pardubicích, jde po Babišových lidech z ANO

Policisté se podle zjištění Neovlivní.cz zaměřili konkrétně na někdejšího primátora Martina Charváta.

Národní centrála proti organizovanému zločinu zasahuje v Pardubicích. Podle informací Neovlivní.cz se zajímá o politiky Babišova Hnutí ANO, které ve městě vládne.


Foto: Shutterstock.com

“Konkrétně o někdejšího primátora z hnutí Martina Charváta,” uvedl zdroj obeznámený s podstatou zásahu.

Pardubice, kde roky rozvíjel svůj byznys Babišův holding, patří mezi jeho politickou baštu už roky. I po minulých komunálních volbách v roce 2022 zůstalo ANO ve vedení města, má opět pozici primátora. Martin Charvát už ale o tento post neusiloval, neúspěšně se pokusil získat post senátora. V radě města Pardubic nicméně působí i nadále.

O Charvátovi a jeho vedení města jsme poprvé psali v roce 2018, kdy se ukázalo, že lidé z tamního ANO plně ovládli projekt Smart City. Charvát byl totiž narozdíl třeba od Adriany Krnáčové uznávaným primátorem, agenda Smart City ale byla hlavním bodem, kvůli kterému čelil kritice opozice.

Obsazením klíčových pozic v agendě Smart City totiž získalo hnutí ANO absolutní moc nad veřejnými penězi a dotacemi pro jednotlivé projekty.

Jak to Babišovi lidé provedli v praxi? Radnice vedená právě primátorem Martinem Charvátem z ANO vybrala jako partnera pro přípravu konceptu firmu Smart City Point. Firmu ovládanou opět lidmi z ANO.

Připravujeme podrobnosti.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email