Průběžný stav hry o Mafru: Vydavatelství se Tykačovi zase vzdálilo

O mediální dům projevila zájem přímo Renáta Kellnerová, píše aktuální vydání časopisu Neovlivní.cz.

Ještě loni na podzim, kdy ve finále zůstal coby jediný zájemce o vydavatelství Mafra Karel Pražák spojovaný s PPF rodiny Kellnerových, to vypadalo, že Babišův mediální dům nakonec skončí u Tykače. Andrej Babiš prodával Mafru spolu s chemičkou Synthesia podle informací Neovlivní.cz za 12 miliard korun.


Čtvrtý nejbohatší Čech Pavel Tykač. Repro: facebook.com/VysokaskolaCEVRO

“Kupujícím celého balíku má být podle poslední dohody Karel Pražák. Součástí smlouvy je ale pasáž, podle níž Mafru přeprodává právě Tykačovi,” citovali jsme loni v září zdroj ze zákulisí celého obchodu.

Jenže aktuální stav je zase jiný. Podle posledních informací, které uvádí aktuální vydání časopisu Neovlivní.cz, se situace vyvíjí tak, že Tykač je momentálně ze hry.

„O mediální dům projevila zájem přímo Renáta Kellnerová,“ popsal pro časopis aktuální situaci zdroj blízký transakci.

Deníky a společenské tituly, díky kterým může majitel promlouvat do statisíců domácností, se tak Pavlovi Tykačovi vzdalují.

Posun ve hře o Mafru, jejíž majitel získá deníky Mf Dnes a Lidové noviny a pak také iDnes a paletu společenských časopisů, není úplně překvapivý. Už v září časopis Neovlivní.cz přinesl informace, že se vdova po miliardáři Petru Kellnerovi rozhodla, že její role ve skupině PPF nebude jen symbolická. Renáta Kellnerová osobně vstoupila do byznysu. Stala se tak jedním z klíčových tuzemských hráčů.

Její stopy se pak už na přelomu prázdnin objevily právě v zákulisním soupeření o Babišovo vydavatelství. “Obchod už je hotový, s oznámením se čeká ještě na to, až to schválí Renáta Kellnerová,” zaznělo dva dny před oznámením dohody od jednoho z aktérů chystané miliardové transakce.

Na první pohled to bylo překvapivé. PPF totiž v celé transakci navenek nijak nefiguruje. A jak na dotaz Neovlivní.cz uvedl mluvčí skupiny Leoš Rousek: „Skupina PPF se na financování tohoto obchodu nepodílí.“

Pojítkem je ale právě zmiňovaný Karel Pražák, dlouholetý spolupracovník PPF.

Podle posledních zpráv má Kellnerová zájem na tom, aby se Mafra už dál neprodávala. Pavel Tykač je tedy momentálně ze hry o vydavatelství venku.

Proč měl Pavel Tykač o Mafru zájem? Míří uhlobaron do politiky? Profil Pavla Tykače, politického influencera najdete v Zimním speciálu Neovlivní.cz, který je k mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: repro facebook.com/VysokaskolaCEVRO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email