Sabina Slonková: O čem teď budeme psát

Éra Andreje Babiše pomalu končí. Stejně pečlivě a důsledně teď budeme sledovat nové ministry a nového premiéra.

Milí čtenáři,

když jsem před šesti lety zakládala Neovlivní.cz ještě jen jako web, byl Andrej Babiš jedním z důvodů. Velká média si v té době v rámci udržení strategických pozic rozparcelovali oligarchové a já už se zkrátka nechtěla dostat do situace, kdy mi někdo bude říkat, co smím a nesmím psát.


Nová vládní koalice Foto: Spolu

Éra Andreje Babiše teď pomalu končí. I když to vypadá, že se ho kvůli jeho pravděpodobné prezidentské kandidatuře tak úplně a hned nezbavíme, odchodem ze Strakovy akademie se dopad jeho kroků na naše životy nepochybně zmenší.

I vy se proto ptáte, o čem teď budeme psát. Odpověď je jednoduchá: Neovlivní.cz nevzniklo jen a pouze kvůli Babišovi. Vzniklo kvůli snaze dívat se mocným pod ruce, kontrolovat je a popisovat jejich poklesky. A je jedno, že se uplynulé roky ten, kdo nám vládl, jmenoval Andrej Babiš.

Stejně pečlivě a důsledně teď budeme sledovat nové ministry a nového premiéra. A nebojím se, že bychom neměli dost práce.

Odchod AB z vlády ovšem nebyl důležitý jen kvůli jeho aférám či střetu zájmů. Osobně považuji za nejhorší, jak dokázal v lidech probouzet a podporovat ty nejhorší vlastnosti. Démony máme v sobě všichni, pouze je dokážeme lépe či hůře ovládat. AB nám ale řekl, že závist, lež či podvod, pomsta a nenávist jsou vlastně fajn. A kdo z eráru nekrade, okrádá rodinu. A spousta lidí se s tím ztotožnila.


ČTĚTE TAKÉ: Jak si vydělala rodina Schillerové z eráru


Tohle je dědictví, se kterým se teď budeme muset vypořádat.

Šanci máme. Vypadá to, že k moci se dostanou standardní politické strany, které nefungují na principu sekty. V každé partaji se čas od času najde nějaké červivé jablko, ty demokratické se s tím ale dokážou vypořádat. Když to přeroste únosnou míru a začne to ohrožovat i všechny okolo, prostě to nahnilé jablko vyhodí. Byť třeba jen z pudu sebezáchovy.

Cesta k normálnímu životu je otevřená.

Aktuální číslo tištěného časopisu pořídíte v sekci PŘEDPLATNÉ. Pěkný podzim přeji

Vaše Sabina Slonková

Zdroj náhledové foto: Koalice Spolu

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Štítky: ,