Soud trestal “politického” detektiva. Rozjížděl kauzu v Brně, co může položit vládu

Vladimír Machala odešel od soudu se stotisícovou pokutou. V minulosti pracoval pro Grosse a teď stál na počátku brněnské aféry, která ohrožuje politiky Fialovy vládní koalice.

Vyšetřovatel Vladimír Machala byl vždycky vidět a vždycky se vědělo o jeho neortodoxních metodách.

Byl to on, kdo v Praze nechal zatknout tehdy mocného šéfa televize Nova Vladimíra Železného a žádal pro něj dokonce i vazbu. Po letech zase vzal politickou zakázku a řídil superutajovaný tým Mlýn, který si z politických důvodů nechal mimo regule sestavit tehdejší ministr vnitra Stanislav Gross.


Ilustrace: Shutter/Neo

Nyní dostal bývalý detektiv Machala od soudu stotisícovou pokutu za to, že podle rozsudku vynášel informace z vyšetřování brněnské bytové kauzy a zmařil domovní prohlídku u jednoho z aktérů příběhu. Manipuloval tak podle soudu s vyšetřováním.

Machalův obhájce se na místě odvolal. „Bylo to překvapující rozhodnutí, protože, kdyby se soud snažil rozhodnout spravedlivě, musí klienta zprostit obžaloby,“ citoval Machalova obhájce Pavla Hálu zpravodaj serveru iDnes.

Vladimír Machala stál u soudu kvůli kauze, kterou kdysi v Brně osobně rozjížděl a která dnes ve svém důsledku ohrožuje kabinet Petra Fialy. Byl to on, kdo obvinil bývalého místního starostu Pavla Hubálka kvůli kupčení s byty.

A Hubálek se následně rozpovídal: do příběhu zatáhl řadu místních politiků z ODS, včetně současného ministra Pavla Blažka, primátorky Brna Markéty Vaňkové či lidoveckého kandidáta na mistra Petra Hladíka.

Nikdo z nich ale dodnes obviněný nebyl. V brněnských kauzách dosud ve vazbě a s obviněním skončili lidé, o nichž se to v Brně tak trochu vědělo a jen se čekalo, kdy to přijde.

Není to ovšem jen role Vladimíra Machaly. Důvodů, proč být k práci policie v Brně ostražitý, je víc, jak popisujeme v aktuálním časopise Neovlivní.cz.

Co přesně ohrožuje politiky Fialovy vládní koalice? Jakou roli v aféře hraje lidovecký ministerský kandidát Petr Hladík? Čtěte v aktuálním časopise Neovlivní.cz, který je k mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock/Neo

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email