Stalo se to, čemu se Babiš roky snažil zabránit. Jeho syn dorazil k soudu

Andrej Babiš mladší podpořil tezi obžaloby, že děti a manželka sehrály v kauze Čapí hnízdo roli bílých koní, aby politik dosáhl na 50 milionů z veřejných peněz

“Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli stíhání Čapího hnízda.”

Tyhle věty Sabině Slonkové a Jiřímu Kubíkovi řekl Andrej Babiš mladší, když jsme ho před lety vypátrali v Ženevě.

Obálka časopisu, bez níž by se veřejnost o AB mladším a jeho roli v příběhu nedozvěděla. Foto: Neo

Čtyři roky poté, je jasné, proč bylo nutné, aby politikův syn nikdy před úřady nevypovídal. Dnes u soudu, kde stojí Babiš senior, Andrej Babiš mladší dosvědčil, že sehrál roli nastrčeného bílého koně, aby jeho otec dosáhl na 50 milionů z veřejných peněz.

“Otec ze mě udělal nejen bílého koně. Udělal ze mě blázna,” řekl Andrej Babiš mladší ještě před svojí výpovědí před budovou soudu.

Babiš senior si byl od počátku vědom, že syn, s nímž má roky napjaté vztahy a označuje ho za psychicky nemocného, pro něj představuje v kauze fatální nebezpečí. Když policie chtěla Andreje Babiše mladšího před pěti lety vyslýchat, nechal ho svým ruským řidičem odvézt na okupovaný Krym.

Nyní se ještě na poslední chvíli pokusili Babišovi právníci zamezit tomu, aby Junior vypovídal před soudem. Žádali jeho odborné vyšetření, zda jeho psychický stav umožňuje výslech. Soud to ale zamítl s argumentem, že před výslechem není k takovému vyšetření důvod.

“Ze spisu nevyplývá, že by svědek nebyl schopen vypovídat,” uvedl.

Politik se proto rozhodl, že se pátečního jednání nezúčastní, aby se se synem nepotkal. Veřejně to Babišův právník Eduard Bruna odůvodnil slovy: “Nechce přijít, aby ho znervózňoval. On chce syna šetřit.”

Připravujeme podrobnosti

Zdroj náhledové foto: Neovlivni.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email