Svědek proti Langerovi: Srazilo mě auto a ujelo

Byznysové partnerství bývalého ministra přistálo na stole policie. S podnikatelem Hejdou, který skončil v exekucích, se vzájemně obviňují z podvodu.

Ve stejné době, kdy policie chystá verdikt ve sporu mezi bývalým ministrem vnitra Ivanem Langerem a podnikatelem Richardem Hejdou, skončil politikův protivník zle potlučený ve škarpě. Podle verze, kterou Hejda uvedl na policii a potvrdil i redakci Neovlivní.cz, jej u Napajedel na Zlínsku srazilo na kole auto. Řidič následně podle Hejdy od nehody ujel.

Stalo se to nyní v červenci. “Jel jsem sám na kole na vlak do Olomouce a přiřítilo se ke mě auto. Zřejmě tmavý kombík, udělal myšku, narazil do mě a já spadl. Bylo to zrovna v místě, kde je asfalt a šotolina. Pro ten jeho manévr nebyl žádný důvod. Seběhlo se to tak rychle, že jsem ani nestačil sundat ruce z řídítek,” uvedl Hejda.


Zraněný Richard Hejda Zdroj: Neo

Zraněný Richard Hejda Zdroj:Neo

Svědky nemá, proto ani nechtěl, aby případ vyšetřovala policie. Trestní oznámení nepodával, nehodu policistům jen oznámil neoficiálně během výslechu, když se ho ptali, kde se tak potloukl. “Bylo by to jen moje tvrzení, svědci tam nebyli. Bylo to tak rychlé, že jsem ani nestačil zaregistrovat registrační značku auta nebo jeho typ,” dodává Hejda.

Ačkoli sám říká, že na náhody nevěří, veřejně odmítá případ spojovat se svými obchody. Natož se sporem s Langerem, v němž skončil v exekuci. “Zní to sice možná divně, ale mě ta nehoda vlastně nezajímá. Podstatné pro mě je, aby úřady pravdivě vyšetřily, jak to je mezi námi byznysově. Na to se soustředím a nechci odvádět pozornost jinam,” popsal svoji motivaci, proč netlačil na to, aby případ vyšetřovala policie.

Spor mezi Hejdou a Langerem jsme popsali v dubnovém vydání časopisu Neovlivní.cz. Hejda je totiž po někdejším pevném spojenci Ivanu Kyselém už druhý byznysový partner politika, který se s ním rozešel ve zlém.

Richard Hejda je navíc zcela jiný kalibr než navenek uhlazený a na veřejnosti zdrženlivý Kyselý. Je to podnikatel s obřími dluhy a exekucemi, který pro ostré slovo nejde daleko.


ČTĚTE TAKÉ: SMS pro Langera. Pojďme to ukončit soubojem


“Nemám už co ztratit. Ivan Langer mě připravil o všechno. Podal jsem na něj trestní oznámení a uvidím, jak se to vyvine,” citovali jsme v časopise zadluženého podnikatele Hejdu, který svůj byznys založil na vývoji technologií pro výrobu biopaliv.

Potkali se před lety, kdy se Richard Hejda se svým projektem dostal do finančních potíží. Ivan Langer podnikateli podle jeho slov nabídl pomoc, finanční i právní.

„Poslední tři roky mně to pomáhal dotahovat Ivan Langer, který za slib sehnání financí na mou osobní finanční stabilitu a dokončení vývoje technologie do fáze komerčního využití v objemu 100 milionů korun dostal 50 % hodnoty celého projektu. A také mně hned na začátku slíbil právní ochranu a pomoc. Já mu uvěřil. A pak jsem zjistil, že je to celé jeden podvod a Ivan nic jiného než podvodník, který celou dobu zneužíval informace, které jsem mu poskytoval, v můj neprospěch,“ tvrdí.

Ivan Langer vidí příběh zcela opačně. Byl to podle něj Hejda, kdo neplnil to, k čemu se zavázal.

„Jeho jednání v minulosti by bylo možné označit za podvod, porušování povinností při správě cizího majetku, pomluvu, vyhrožování a je předmětem několika exekucí v důsledku neplnění svých smluvních závazků. To je asi vše, co k tomu lze ve stručnosti říct,“ reagoval bývalý ministr vnitra na informace o trestním oznámení ze strany Hejdy.

Olomoucká policie redakci Neovlivní.cz zjara potvrdila, že případ má na stole. Cokoli bližšího ale tehdy odmítla veřejně komentovat. A na tom setrvala i nyní. Vyšetřování se přitom podle informací Neovlivní.cz chýlí ke konci, během prázdnin by měla policie rozhodnout, na čí straně byla pravda a případně, jestli v kauze někoho obviní.

Jenže v příběhu nejde jen o trestní oznámení. Podnikatel Hejda poslední týdny přitvrdil.

Má se Ivan Langer začít bát? Co vůbec bývalí obchodní partneři proti politikovi mají? A jaká byla jeho skutečná role v kauze Ševětín? Pořiďte si PŘEDPLATNÉ a už vám žádný článek neuteče.

Zdroj náhledové foto: Neovlivní.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email