Svrhnout vládu kvůli Dozimetru? Kdepak. Babiš kvůli Mračkové měnil strategii

Hnutí ANO chtělo vyslovit nedůvěru Fialově vládě kvůli kontaktům vládních Starostů s mafiány z Dozimetru, dohnala jej ale minulost vlastní stínové ministryně vnitra Mračkové.

Opoziční lídr Andrej Babiš už před dvěma týdny avizoval, že se jeho partaj pokusí shodit vládu. A to výslovně kvůli kriminálnímu případu, který policie označuje jako Dozimetr.


Foto: Hnutí ANO

“Je zcela nepřijatelné, aby ministrem vnitra a druhým nejvyšším představitelem vlády České republiky byl člověk, který je nejen zcela nekompetentní zastávat svou funkci, ale také člověk s prokazatelnými vazbami na mafiánské struktury,” napsal v otevřeném dopise premiérovi Fialovi, v němž ho vyzval k odvolání Víta Rakušana. V opačném případě oznámil, že ANO vyvolá hlasování o nedůvěře ve vládní kabinet.

Mezitím ale vyšly najevo další těsné vazby na obviněné aktéry Dozimetru, ovšem Babišovy vlastní političky. Dokonce stínové ministryně vnitra Jany Mračkové Vildumetzové.

Redakce Neovlivní.cz nejprve přinesla informace, že jeden z obviněných Zakaría Nemrah političce půjčil do předvolební kampaně auto. A o platbách neexistují doklady. Následně se pak ukázalo, že politička ANO dokonce měla od rodiny Nemrahovy partnerky k dispozici vilový dům v Praze.

A Andrej Babiš následně začal ve sněmovně tvrdit, že hlasování o nedůvěře vůbec nesouvisí s Dozimetrem, o který mu vlastně ani moc nejde. Jana Mračková Vildumetzová ostatně ani nepřišla na tiskovou konferenci, kde Babiš, Karel Havlíček a Alena Schillerová ještě před zasedáním sněmovny oznamovali, proč chtějí, aby vláda padla.


NEPŘEHLÉDNĚTE: Hon na Krejčíře, Kellnerová jde do byznysu a Tomáš Klus, který slezl z barikád


“Hodně se psalo, že – a média to dneska od rána vysílají – že nedůvěru vládě chceme vyslovit kvůli Dozimetru. Není to tak,” začal Babiš překvapivě tvrdit ve sněmovně. “Dozimetr byla poslední kapka, když ministra vnitra dělá předseda hnutí STAN, které vzniklo jako organizovaný zločin s cílem rozkrádat veřejné finance. Porušování slibů, zvyšování daní, osekávání důchodů, neřešení migrace – a to je obrovský problém – málo dostupná zdravotní péče pro občany, bobtnající státní správa, rozdělování trafik kamarádíčkům, uplácení médií státními penězi. Důvodů pro vyslovení nedůvěry této vládě je mraky.”

Proč chtěl tedy svalit vládu? “Premiér Fiala a celá vláda podvedli a zradili nejenom své voliče, ale i všechny občany České republiky, že ničí jejich život a že tato přehlídka arogance, papalášství, neschopnosti, nás čeká ještě další dva roky,” dodal Babiš.


ČTĚTE TAKÉ: Pražské bydlení Mračkové opět se stopou z Dozimetru


Jakkoli navenek tvrdí, že mu nejde o Dozimetr a navíc za svojí političkou striktně stojí, ve skutečnosti jej podle informací Neovlivní.cz Mračková Vildumetzová silně rozzlobila.

“Byl vážně naštvaný. Už loni mu totiž tvrdila, že už v té kauze žádného kostlivce nemá. O autě ani bydlení se ani slovem nezmínila,” uvedl jeden ze spolupracovníků Andreje Babiše.

Vládní politici mu také Mračkovou Vildumetzovou obratem vrátili. Premiér Fiala uvedl, že o odvolání Rakušana nemůže být řeč.

“Je to kauza, s níž ale Vít Rakušan může být spojen jenom v nějakých hodně divokých snech. Ale za to jsou s ní spojeni jiní členové sedící v této poslanecké sněmovně. Například stínová ministryně vnitra za ANO paní poslankyně Mračková Vildumetzová.  Já jsem se na interpelacích ve čtvrtek, kdy mě zkoušeli poslanci hnutí ANO, a na to jsou interpelace, to je naprosto v pořádku, z mé důvěry ve Víta Rakušana, tak jsem se ptal, zda v poslaneckém hnutí ANO jste řešili financování kampaně hnutí ve volbách do Poslanecké sněmovny, zda jste řešili, proč využívání auta od člověka zapojeného v kauze Dozimetr nebylo uvedeno na transparentním účtu, ani nebylo uvedeno při přehledu výdajů za volební kampaň. Já jsem se té odpovědi nedočkal,” uvedl Petr Fiala.

A do Babiše si kvůli jeho stínové ministryni vnitra rýpnul i šéf Pirátů Ivan Bartoš. “Byla to ostatně i stínová ministryně vnitra paní Vildumetzová, která juchala s kmotrem z Dozimetru na svatbě, nechala se od něj obdarovávat ve sněmovní kampani, což stále neobjasnila, a dneska se nově ukazuje, že dokonce bydlela ve vile jedné partnerky toho z hlavních podezřelých, mimo jiné se stejným člověkem, s kterým juchal na té svatbě i Andrej Babiš, což se můžete podívat na videu,” řekl Bartoš.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email