Teď je vyhazuje, dřív se Babiš pardubickými členy chlubil

Když potřeboval obsadit kraje, přišli mu přeběhlíci z jiných stran vhod. Teď se od nich distancuje.

Je to v krátké době už podruhé, kdy lídr hnutí ANO ukázal loajalitu ke “svým lidem”.

Nejprve zkritizoval marketéra ANO Daniela Köppla ze jeho letákovou akci na Středočeském krajském úřadu. Nyní se pustil do pardubických členů ANO, které tento týden posbírala a obvinila policie pro podezření z korupce a manipulace s veřejnými zakázkami.

Byly doby, kdy se lidmi z Pardubic Babiš chlubil Foto: Hnutí ANO

“Neprověřovali jsme tyhle ódéesáky, kteří k nám nalezli,” řekl Babiš pro deník N na adresu bývalého primátora za ANO Martina Charváta a dalšího člen ANO, který byl také zadržen a žalobkyně jej chce poslat do vazby.

Byl to přitom stejný Babiš, který se Martinem Charvátem opakovaně chlubil. Ještě loni jej osobně tlačil v senátních volbách slovy.

“Našeho kandidáta do Senátu Martina Charváta moc doporučuji. Určitě ho všichni znáte. Skvělý primátor Pardubic. Do čeho se pustí, vždycky dotáhne do konce…,” přemlouval voliče na svém videu, které umístil 29. září 2022 na svůj Facebook.

Ani slovo o tom, že Charvát je bývalý člen ODS.

Babiš u pardubické kauzy zvolil stejný postoj jako před lety v brněnském kriminálním příběhu Stoka. Tehdy policie za hlavu místního politického podsvětí označila politika ANO Jiřího Švachulu. Babiš se od něj distancoval.

“Zjišťovali jsme, jak se pan Švachula do hnutí dostal. Jeho přihláška není standardně podepsaná. Ale nikdo mi není schopen říct, jak se sem dostal. …Stalo se to před šesti lety a byla to chyba,” oznámil po Švachulově zatčení.

Pravda byla taková, že do ANO Švachulu přivedla Babišová pravá ruka Jaroslav Faltýnek, jak jsme tehdy odhalili. A navíc – doložili jsme, že Babiš byl o situaci v brněnské buňce ANO a konkrétně přímo o Švachulovi včas informovaný. A to už v roce 2015.

Tedy v době, kdy podle rozsudku Švachula a spol. svůj stroj na cinklé a zaplacené zakázky rozjeli.

Na situaci v Brně upozornili lídra hnutí ANO nespokojení členové partaje. Napsali do centrály na Chodov dopis, v níž uvedli, že hnutí v Brně “infiltrovali lidé napojení na prohnilé skupiny.”

Doslova tehdy uvedli: “Tato organizovaná skupina s penězi a kontakty především na zdiskreditovanou část ODS se pomocí profesionálních kroků (velrybářské praktiky při zakládání místních organizací, snaha o diskreditaci a vydírání osob, nátlakové sestavování kandidátních listin, rizikové financování marketingové kampaně) snaží zneužít hodnoty hnutí ANO a na Váš účet realizovat správu věcí veřejných zaběhlým způsobem, který jste vy sám (a my s vámi) přišli do politiky měnit.” Detailně jsme popsali jsme zde.

Nestalo se ale nic. Andrej Babiš veškerá varování ignoroval až do policejního zátahu. Teprve pak se začal nad svými stranickými kolegy pohoršovat.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email