Magazín Neovlivní.cz: Teď, nebo už nikdy. Poslední bitva o objasnění Mrázkovy éry

Už za pár dní začne soud projednávat dvacet let starou mafiánskou vraždu, která může přepsat kroniky českého podsvětí. Před soud v květnu půjde Pavel Šrytr, dlouholetý bodyguard mafiánských bossů. Málokdo toho ví o pozadí šestnácti neobjasněných vražd z éry kmotra Františka Mrázka tolik co on. A dnes není daleko od toho, aby ve vazbě promluvil. Jenže v justičním zákulisí právě vypukla bitva, zda Šrytr půjde ještě před procesem na svobodu.

V dubnovém magazínu Neovlivní.cz píšeme, že nikdy před tím policisté takhle blízko k prolomení vražedných tajemství z podsvětí nebyli. A vzhledem k promlčecím lhůtám už také ani nebudou.

Pavel Šrytr znal prakticky všechny hlavní postavy tuzemského podsvětí, včetně těch, kteří měli přesah do politiky. Pracoval jak pro Antonína Bělu, tak později pro Františka Mrázka, Radovana Krejčíře či Tomáše Pitra. A navzdory své veřejné prezentaci Šrytr nesnáší vazbu právě nejlépe. Ti, co jej znají, se shodují: “Pokud by v tom měl zůstat sám, promluví.”

Jenže soud krátce před zahájením procesu minulý týden překvapivě rozhodl, že Šrytr má jít na svobodu (mimochodem rozhodoval o tom senát vedený soudcem Ivem Zelenkou, který před časem rok otevřel únikovou cestu Davidovi Rathovi, když z jeho kauzy nechal vyřadit jako důkazy odposlechy). Proti tomu se okamžitě odvolala státní zástupkyně a Šrytr tak zůstává za mřížemi do doby, než rozhodne odvolací soud.

Kdo se bojí, že Pavel Šrytr promluví? A kdo se snaží hatit vyšetřování vražd? Detaily poslední bitvy o objasnění Mrázkovy éry popisuje nové vydání magazínu Neovlivní.cz.

Magazín si můžete jednoduše objednat a nechat poslat přímo domů. Jak postupovat, zjistíte na tomto odkaze ».

Díky partnerství se společností Crocodille » pak časopis bude i tentokrát k vyzvednutí na některých pobočkách rychlého občerstvení Bageterie Boulevard (jejich seznam např. v tomto »blogu).

Co dalšího v aktuálním čísle najdete?

Nabízíme hned několik příběhů z pomezí politiky a byznysu. Po dalším neúspěšném pokusu Andreje Babiše ovládnout polostátní skupinu ČEZ jsme se blíže podívali na to, proč zrovna ČEZ stojí v centru jeho zájmů. A proč ministr financí své nájezdy dosud nedotáhl do – ze svého pohledu – úspěšného konce.

Volby se zase o měsíc přiblížily a je zřejmé, že jedním z témat, kterými se budou politici ucházet o přízeň voličů, musí být životní úroveň. Kdy se naplní sliby, že se budeme mít líp, že doženeme Západ? V analýze předkládáme konkrétní čísla a srovnání.

Pokud jde o volby, na podzim může jít o mnohem víc než jen o to, kdo nakonec ovládne Strakovu akademii. Předkládáme zjištění, že “hackerský útok” není žádný virtuální strašák antivirových společností.

Jako v každém vydání pak nabízíme i něco navíc, než jsou kauzy, byznys a politika. V tomto čísle třeba čerstvě přepočítaný žebříček, který ukazuje, kdo momentálně patří mezi deset nejvlivnějších lidí v českém showbyznysu.

Šéfkuchaře Radka Kašpárka, který nedávno obhájil pro svou restauraci michelinskou hvězdu, byste mezi nimi nenašli. Ale způsob, jakým přemýšlí o jídle, jak jídlem, jeho chutěmi a strukturou žije, je pozoruhodný.

Pěkné jaro přejeme

Sabina Slonková