Temná hra kolem Krejčíře

V zákulisní bitvě o návrat nejnebezpečnějšího zločince přelomu tisíciletí přituhuje. Část podsvětí a státní správy se jej snaží dostat za každou cenu zpátky domů z jihoafrického vězení, druhá část „brzdí patami“, aby se to nikdy nestalo, píše časopis Neovlivní.cz

Je to celé vlastně dost s podivem. Radovan Krejčíř utekl z České republiky už před osmnácti lety. Skoro celé dvě dekády už své zločiny páchá jinde. Jeho tehdejší poskoci v čele s Michalem Redlem známým z kauzy Dozimetr se emancipovali a Krejčířův vliv na dění v tuzemsku v podstatě skončil.


Ilustrace: Neovlivní

Přesto jeho možné vydání zpátky domů, o které se poslední rok intenzivně hraje, budí velké emoce. A kromě Krejčířových věrných a najatých advokátů se do něj podle zjištění časopisu Neovlivní.cz zapojují také lidé ze státní správy.

„V bezpečnostní a justiční komunitě je to teď jedno z hlavních neformálních témat. Dostat ho sem, nebo naopak přispět k tomu, že se ten člověk už do České republiky nikdy nepodívá,“ potvrdil vysoce postavený vládní zdroj, jehož informace ohledně Krejčíře se už v minulosti ukázaly jako přesné.

Důvodů k takovým aktivitám je hned několik. Za prvé jsou ve hře slušné miliony. Na obou stranách.

Jak už jsme zjara informovali, Krejčířova rodina dala na jeho popud dohromady sto milionů korun, aby zajistila uprchlíkův hladký návrat z jihoafrického vězení. Tamní soud už vydání povolil a čeká se jen na podpis jihoafrického ministra spravedlnosti.

Naopak část Krejčířových bývalých kompliců, kteří moc dobře znají jeho pověstnou brutalitu, je zase připravená zaplatit za to, že už ho v životě neuvidí.

V čele této skupiny stojí již zmiňovaný Michal Redl, který podle svého okolí dluží Krejčířovi peníze. „Jestli si někdo jeho návrat nepřeje, je to Michal Redl. I on by byl tímto krokem ohrožený,“ potvrdil nyní jeden z jeho spolupracovníků, který o tom s Redlem mluvil.

Sám Redl na dotazy nereagoval, od svého zatčení v kauze Dozimetr na radu právníků nikde nevystupuje.

Jenže existuje i další motivace. Je spojena s politikou a vychází z představy, že gangster by mohl začít mluvit proti lidem, s nimiž v minulosti dělal byznys a kteří mají v České republice dodnes vliv.

V čem spočívá plán spojený s vydáním nejnebezpečnějšího zločince přelomu tisíciletí? A kdo se jej snaží využít proti politické konkurenci? Detaily Temné hry kolem Radovana Krejčíře přináší říjnové vydání časopisu Neovlivní.cz, který je k mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Neovlivní

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email