Test roku. Oslava Romanových padesátin v Londýně

Někdejší vlivný hráč tuzemského byznysu a politiky, bývalý šéf ČEZu Martin Roman, chystá oslavu svých padesátin. Párty se podle zjištění Neovlivní.cz koná v Londýně a stane se kromě jiného také jakýmsi testem, kdo z pozvaných z Prahy bude mít odvahu dorazit. Martin Roman totiž i poté, co se stáhl do ústraní, zůstává na předním místě “blacklistu” premiéra Andreje Babiše.

Oslava je naplánovaná na začátek listopadu v tradičním pánském klubu The Travellers v Londýně, kde Martin Roman s rodinou od roku 2014 žije.

Martin Roman před lety dorazil i na jinou ostře sledovanou párty, kterou pořádal Radek Pokorný, přítel expremiéra Sobotky. Foto: Jakub Syrůček, Neo

Podle zjištění Neovlivní.cz pozvánku dostala řada lidí z byznysu v Praze, kdo však skutečně dorazí, to zatím není jisté. Stejně jako před lety párty Radka Pokorného, právníka a přítele expremiéra Bohuslava Sobotky,  je Romanova oslava vnímaná v Praze i jako test, kdo se k něm veřejně přihlásí.

Martin Roman – stejně jako před tím Radek Pokorný – totiž zůstává na soukromém seznamu nepřátel Andreje Babiše stále vysoko, i když už jeho vliv na tuzemskou politiku dávno pominul. Premiér například Romana podezříval, že stojí v pozadí twitterového účtu Julius Šuman, který před volbami v roce 2017 zveřejňoval dokumenty nepohodlné Babišovi. Někdejší šéf  ČEZu v tom ale nebyl sám, stejně tak premiér podezříval desítky dalších lidí.

Sám Martin Roman chystanou londýnskou oslavu potvrdil. Tvrdí, že žádní politici z Prahy nedorazí.

“Pozval jsem přátele a známé, kteří se prolínají celým mým životem. Jsem skoro třicet let v byznysu, mám spoustu koníčků a zájmů. Jestli se ptáte na politiky a management ČEZ, tak ty jsem nezval,” napsal Roman v sms zprávě.

Martin Roman se po odchodu z vedení polostátního energetického gigantu stáhl do ústraní. V Londýně studuje investování do nemovitostí, kromě toho se už roky zaměřuje na oblast vzdělávání. Je předsedou správní rady škol PORG a stojí za charitativním projektem ctenipomaha.cz. Jeho největší vliv spadá do éry vlády Mirka Topolánka.