TOP 10 vlivu v Brně. Premiérův rodinný lékař

Největší zdravotní pojišťovna VZP nyní vybrala kliniku premiérova poradce Gála mezi čtyři zařízení, kterým v novém projektu rozdělí stovky milionů.

Mezi desítku nejvlivnějších hráčů Brna, které sestavil časopis Neovlivní.cz, se překvapivě dostal i jeden lékař. Vyhlášený chirurg stojí za privátní klinikou SurGal, která cílí i na bohatší klientelu, a roky působí jako klubový lékař prvoligové fotbalové Zbrojovky.


Petr Gál Koláž Neo

Jeho vliv nicméně pramení z blízkosti s premiérem. Petr Gál je nejen poradcem Petra Fialy, ale podle zjištění uvedených v časopise Neovlivní.cz i rodinným lékařem. Nablízko je i s Fialovou manželkou Janou.

“Redakce jeho stopy nalezla i v loňské „válce“ doktorů v elitní nemocnici IKEM, kdy premiérovi lidé tlačili na odstavení šéfa nemocnice Michala Stiborka,” stojí v časopise.

Před pár dny se Gálova společnost SurGal znovu dostala na stránky médií, a to poté, co ji vybrala největší zdravotní pojišťovna VZP mezi čtyři zdravotnická zařízení, kterým v novém projektu dohromady rozdělí zhruba čtyři stovky milionů.

“Jde o částku, již je VZP podle interního dokumentu získaného redakcí připravena zaplatit za péči o pacienty po vážném onemocnění mozku,” napsaly SeznamZprávy, které o případu jako první informovaly.

„Nabídneme specializovanou neurorehabilitační péči pacientům po získaném poškození mozku,“ citoval web jednatelku SurGal Clinic a její ředitelku Jitku Smrčku, podle níž by během pilotního projektu „mohla být poskytnuta péče osmdesáti až sto pacientům“.

Kromě Gálova zařízení pošle VZP peníze ještě třem mnohem větším nemocnicím- pražské ÚVN, vinohradské nemocnici a ústecké nemocnici.

Petr Gál není jediným překvapivým hráčem v TOP 10 brněnského vlivu. Jak už jsme na webu zveřejnili, mezi desítku se nominovala i státní zástupkyně Petra Lastovecká. Je to totiž právě tato žena, kdo může položit vládu Petra Fialy.

Pod jejím dozorem probíhá vyšetřování brněnského obchodování s byty a pozemky a tím, na koho cílí, jsou právě politici ODS v čele s primátorkou Vaňkovou a ministrem Blažkem. A stranou zájmu vyšetřování nezůstal ani další ministr, lidovecký Petr Hladík.

TOP 10 vlivu v Brně a novou mocenskou mapu ve městě jsme přinesli v listopadovém vydání časopisu Neovlivní.cz. V Zimním speciálu pak přinášíme TOP 10 vlivu v Praze. Aktuální číslo časopisu s mapou vlivu v hlavním městě můžete ještě tento týden objednávat v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Koláž Neo

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email