Utajená svatba: Komu svědčil Topolánek?

V pražských Popovičkách se před pár dny odehrál utajený večírek s patřičnými bezpečnostními opatřeními: bodyguardi se sluchátky v uších, krycí zástěny u dveří i stráž s dalekohledy na střeše. Pod dohledem ochranky se tu na svatbě sešli nynější poslanci, státní úředníci, podnikatelé, expremiéři, bývalí politici i někdejší vládci politického zákulisí.

Park hotel Popovičky. Na luxusní “zámeček” s parkem a jezírkem s loďkami praží slunce. Na každém rohu stojí ochranka, která má připravenou krycí plentu pro ty, kteří by se chtěli dostat z auta dovnitř tak, aby je nikdo nepovolaný nezahlédl.

U vchodu zastavuje jedna limuzína za druhou. Z jedné vystupuje bývalý premiér Mirek Topolánek s manželkou, někdejší místopředsedkyní Sněmovny Lucií Talmanovou. Z dalších pak vlivný zákulisní hráč Tomáš Hrdlička, někdejší starostové Prahy 10 Milan Richter a Bohumil Zoufalík, lobbista a spolumajitel česko-slovenské skupiny J&T Dušan Palcr, právník a mocný šéf Unie sportu Miroslav Jansta či lyžařka Kateřina Neumannová. Nechybí ani někdejší první dáma ČSSD Petra Buzková s manželem Josefem Kotrbou.

Na programu byla svatba někdejšího náměstka pražského primátora Jiřího Vávry z TOP 09 s bývalou pravou rukou premiéra Topolánka Gabrielou Kloudovou. V roli svědků pak na straně nevěsty vystoupil právě Topolánek, ženichovi svědčila Neumannová.

Vávra i Kloudová dodnes patří mezi důležité hráče v zákulisí politiky. Atraktivní blondýnka Gabriela Kloudová pracuje jako asistentka pro vicepremiéra Pavla Bělobrádka z KDU-ČSL. V blízkosti těch nejmocnějších českých mužů se navíc pohybuje už více než deset let: pracovala jako asistentka pro někdejšího premiéra Topolánka, žila s dnes nejvlivnějších mužem Prahy, sociálním demokratem Karlem Březinou (více zde »). Jiří Vávra má i dnes blízko k řadě politiků TOP 09.

“Taková bezpečnostní opatření jsem ještě nezažil,” komentoval svatbu jeden z hostů. “Ale zase se tu sešla naše stará parta. Bylo to hezké,” dodal.

Park hotel patří manželce miliardáře Tomáše Maliny, který kdysi spolupracoval se zavražděným kmotrem Františkem Mrázkem či podnikatelem Tomášem Pitrem.