Válečný veterán Lom vrací Zemanovi pamětní list

Vaše aktivity se mi jeví jako vlastizrádné, píše prezidentovi seržant RAF

Před pár dny obdržel válečný veterán a pilot RAF Tomáš Lom dopis od kancléře Vratislava Mynáře. Psal mu, že mu posílá Pamětní list k pětasedmdesátému výročí osvobození Československa, které mu kvůli epidemii covid nemohl prezident Miloš Zeman předat v květnu osobně.


Dopis Tomáše Loma prezidentovi Foto: FB Tomáše Loma

Tomáš Lom dnes informoval na Facebooku, že pamětní list poslal Miloši Zemanovi zpět.

“Nemohu jej přijmout,” napsal a odůvodnil to tím, že aktivity prezidenta považuje za vlastizrádné.

“Vzhledem k vašim stále zjevnějším aktivitám, jež se mi jeví jako vlastizrádné ve prospěch systémových protivníků České republiky, je protismyslné, abyste právě by rozesílal Pamětní listy k výročí osvobození Československa lidem, kteří za vlast nasazovali život,” zdůvodnil svůj postoj.

Tomáš Lom opustil Prahu v roce 1939, vystudoval v Anglii. Následně se přihlásil na československé ambasádě v Londýně a v roce 1943 byl poslán do základního tábora RAF na výcvik radiooperátorů v Cranwellu. Po pěti měsících se stal palubním radistou-radiomechanikem s hodností seržanta. Následoval výcvik střelců v Barrow-in-Furness, který v prosinci 1944 dokončil. Pak byl přidělen k 311. československé bombardovací peruti RAF pobřežního letectva (Coastal Command). 

Zdroj náhledové foto: Facebook Tomáše Loma

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email