Vstoupí Martin Roman do gastronomického byznysu?

Jméno bývalého šéfa společnosti ČEZ Martina Romana se po delší odmlce začalo znovu skloňovat v zákulisí byznysu. A to v souvislosti se šedesátimilionovou investicí do projektu známého šéfkuchaře Filipa Sajlera, spolumajitele společnosti Perfect Catering a Perfect Canteen.

Martin Roman zprávy o svém chystaném vstupu do světa gastronomie nechce nijak komentovat, Sajler připouští, že jedná s “bývalými lidmi z ČEZ”.

Kdysi jeden z nejmocnějších tuzemských manažerů, který se po odchodu z polostátní elektrárenské společnosti stáhl z veřejného života, finanční vstup do Sajlerových projektů výslovně nepopřel.

“Omlouvám se, ale až na výjimky nechci své soukromé aktivity komentovat, a to ani je potvrzovat a vyvracet,” sdělil Martin Roman na dotaz Neovlivní.cz. (Obdobně Roman roky veřejně nekomentoval zprávy o své účasti na investičních akcích ve Špindlerově mlýně, které přiznal až letos.)

Filip Sajler připustil, že jednání o finanční injekci vede. “Ta částka šedesát milionů sedí. Ti lidé dřív pracovali v ČEZu, ale jména zatím říkat nebudu. Tak za dva tři měsíce bude jasněji.” Je tím člověkem Martin Roman? “Že by za tím stál on, o tom nevím,” uvedl Sajler, jehož mediální slávu nastartoval televizní pořad o vaření na ČT Kluci v akci.

Martin Roman rezignoval na post šéfa ČEZu v roce 2011 poté, co se objevilo podezření, že měl vlastnické vazby na společnost Škoda Plzeň, která od polostátní firmy získávala mnohamiliardové zakázky. Policie následně oznámila, že vyšetřuje několik transakcí ČEZ z éry Martina Romana, dodnes ho ale z ničeho neobvinila.

Bývalý ředitel ČEZ nyní tráví většinu času v Londýně, v Česku se věnuje hlavně soukromému gymnáziu PORG, které po roztržce s ředitelem Václavem Klausem mladším a jeho následném odchodu coby hlavní mecenáš plně ovládl.