Za kulisy: Jak prezident odmítá jít do nemocnice

Miloš Zeman začal bojovat s lékaři, kteří chtějí pro prezidenta přísnější režim

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana je před nadcházejícím vyjednávání o nové vládě vážnější, než Hrad oficiálně přiznává. Upozornily na to iRozhlas a Deník N, stejné informace pak získala i redakce Neovlivní.cz.


Poslední oficiální foto prezidenta, které zveřejnili jeho spolupracovníci. 29. září přijal Viktora Orbána. Foto: Prezidentská kancelář

Miloš Zeman přitom podle zjištění redakce netrpí žádnou nevyléčitelnou chorobou.

Jeho potíže zjednodušeně pramení z faktu, že má zhuntované tělo, které odpovídá jeho celoživotní životosprávně. Jak poznamenal v rádiu Impuls jeho předchůdce Václav Klaus: “S jeho stylem života, se skleničkou na jedné straně a cigaretkou na straně druhé to souvisí, to ví každé malé dítě.”

Prezident se navíc nyní dostal do sporu se svými lékaři z Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, kteří by s ohledem na jeho aktuální zdravotní stav zavedli přísnější režim. Včetně opakovaných vyšetření v areálu nemocnice, zákazu veškerého alkoholu a dodržování pravidelné stravy.


ČTĚTE TAKÉ: Miloš Zeman si hodlá povolební vyjednávání užít


Jenže právě hospitalizaci Miloš Zeman striktně blokuje.

“Má něco jako syndrom bílého pláště. Psychicky zvládal ten minulý pobyt v nemocnici velmi těžce. Odmítá se už nechat hospitalizovat. Proto jezdí jeho ošetřující lékař za ním,” uvedl pod podmínkou anonymity zdroj obeznámený s prezidentovým zdravotním stavem.

Prezidentův stav se podle informací Neovlivní.cz zhoršil i proto, že znovu přestal pořádně jíst, což se stalo už před lety. Právě proto jeho lékař a zároveň šéf ÚVN Miroslav Zavoral nyní požadoval opětovnou prezidentovu hospitalizaci. Neuspěl. A protože nese odpovědnost za jeho zdravotní stav, musí za ním jezdit do Lán.

Spekulace o zdravotním stavu hlavy státu začaly sílit po jeho osmidenní hospitalizaci, kterou absolvoval v září. Tento týden se dokonce začaly šířit zprávy, že Miloš Zeman zemřel.

Prezidentovi spolupracovníci z toho viní média a opoziční politiky. Hlavní vinu na těchto spekulacích přitom nese přímo Hrad, který neposkytuje reálné a úplné informace.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček odmítá podrobně odpovídat na otázky ohledně zdravotního stavu a místo toho cituje Žalmy. Byl to přitom sám Miloš Zeman, kdo původně tvrdil, že chorobopis hlavy státu nesmí být tajnou záležitostí.

Hrad také oznámil, že prezident hodlá žalovat bývalou ministryni a lékařku Džamilu Stehlíkovou, která dala Zemanovy zdravotní problémy do souvislosti s alkoholickou jaterní cirhózou. Celý text exministryně ZDE.

Potíže s játry přitom zmiňovaly i zdroje iRozhlasu a deníku N, které uvedly, že Zeman trpí ascitem, tedy hromaděním vody v břiše kvůli problémům s játry.

Zdroj náhledové foto: Pražský hrad

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email