Zemanův přítel Jakunin chce do senátu, co bude s první dámou propagandy?

Jeden z nemocnějších ruských oligarchů a přítel českého prezidenta Vladimir Jakunin se chystá kandidovat v Rusku do senátu. Plány na politickou kariéru oznámil tento týden. Pokud by ve volbách uspěl, musel by se vzdát křesla ředitele ruských drah. Jaký by to mělo vliv na jeho blízkou spolupracovnici a první dámu ruské propagandy Julii Kinash, jejíž hlavní aktivity jsou právě v Česku?

Sedmadvacetiletá blondýnka je prezidentkou mezinárodního hnutí Youth Time a zároveň řídí stejnojmenný časopis, který vychází v České republice a experti jej řadí mezi tu nejsofistikovanější verzi uplatňování ruského vlivu.

ZDROJ: http://osqledaren.se

Vladimir Jakunin a Julia Kinash ZDROJ: http://osqledaren.se

Přestup Vladimira Jakunina z ředitelského postu do senátu může mít vliv na sponzory hnutí řízeného Julií Kinash. Na financování hnutí i samotného časopisu se totiž podle oficiálních zdrojů kromě nadací podílejí také společnosti, které v Rusku získávají mimo jiné zakázky na železnicích. Jde třeba o nadnárodní koncerny Alstom, Siemens či firmu Tatravagónka Poprad.

Julia Kinash nicméně nemá chuť o sponzorech veřejně mluvit, žádost o rozhovor pro Neovlivní.cz odmítla.

Nyní se podílí na přípravách podzimního tradičního setkání na Rhodosu, kam pravidelně jezdíval i český prezident Miloš Zeman. Letos se ovšem konference s názvem Dialog civilizací nezúčastní. Naopak na Rhodos se chystá exprezident Václav Klaus. Již před časem to potvrdil jeho spolupracovník Petr Macinka.

Co přesně Julia Kinash v Česku dělá? Co se píše v jejím časopise, který jí pomáhá financovat Jakunin? ČTĚTE ZDE: Utajená první dáma ruské propagandy

Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha

osf