Až se vrátím, a já se vrátím, uvidíte! Jak se chce Babiš stát znovu premiérem

Za necelou dekádu, kterou Andrej Babiš strávil v politice, rozmnožil svůj majetek o téměř 70 miliard korun. Politika svědčí jeho byznysu. Teď se chce vrátit na premiérský post, pojistit si své podnikání a hlavně: získat zpátky ztracenou moc.

Bylo 10. června a v tenisovém klubu Agrofert Prostějov se konal tradiční prestižní turnaj. Dorazil i Andrej Babiš, jehož holding klub letitého spojence Miroslava Černoška roky sponzoruje a je ostatně i v jeho názvu.

Toho času opoziční poslanec uviděl mezi hosty i čerstvě zvoleného ředitele České televize Jana Součka. Přitočil se k němu a vypálil svoji dlouhodobou mantru: „Až se vrátím, a já se vrátím, zruším vám ty vaše poplatky.“


Andrej Babiš a Ivan Lendl na červnovém turnaji v Prostějově. Foto: Hnutí ANO

O chvíli později ho chtěl Černošek představit jako svého tenisového partnera, ale Babiš zmizel. Našli ho, jak místo aby coby hlavní sponzor dorazil na setkání VIP, fotí se s tenisovou legendou Ivanem Lendlem. A snímky obratem postoval na své sociální sítě. Zkrátka pokračoval ve své permanentní kampani.

Dva detaily, které podle Babišových spolupracovníků vystihují jeho aktuální rozpoložení. Obě výše popsané historky redakce ověřila hned z několika zdrojů.

“Šéf se chce vrátit do vrcholové politiky. Chce být znovu premiérem. A podřídí tomu úplně všechno,” popsal jeden z nich. Informace tohoto zdroje se v minulosti vždy ukázaly jako přesné. Díky němu jsme například loni jako první přinesli zprávu, že Babiš nakonec navzdory váhání přece jen půjde do prezidentského souboje.

Jenže Andrej Babiš je nevyzpytatelný. Do hlavy mu nikdo nevidí a klíčová rozhodnutí dělá vždy zásadně sám. Mezitím vypouští nejrůznější balónky, testuje své okolí, sleduje, co daná zpráva vyvolá.

“To, co platí dnes, samozřejmě zítra platit nemusí. Ale všechno skutečně nasvědčuje tomu, že to myslí vážně. Primárně mu chybí moc, kterou měl. To je jeho hnací motor. A pak je tu samozřejmě byznys Agrofertu,” dodal již citovaný zdroj.

Ostatně on sám veřejně mluvil o tom, že návrat do premiérského křesla nevylučuje. “V minulosti jsem to vylučoval, teď už to vzhledem k tomu, co se děje v naší zemi, kterou vede prokazatelně nejhorší vláda od listopadu 1989 v čele se slabým a nerozhodným premiérem, nevylučuji,” uvedl před časem v rozhovoru pro své noviny Mf Dnes.

Jak se byznysu Andreje Babiše vyplatila jeho účast v politice? Jak se chce vrátit zpátky do první politické ligy? Detailní popis přináší zářijový časopis Neovlivní.cz, který je k mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email