Blaník, Slonková, DVTV a spol znovu na cestě. Už dnes, Vysočino!

Debatní regionální roadshow o klientelismu a korupci po úspěšném startu v Ústí nad Labem pokračuje výjezdem na Vysočinu. Již dnes, v pátek 18. března večer ve Žďáru nad Sázavou.

Známé osobnosti ze světa médií i významné postavy kraje se podruhé chystají postavit na pódium před místní obyvatele, aby všichni společně a nahlas zkusili pojmenovat, co daný region trápí a co se v něm naopak daří.

Přijďte

• Pátek 26. 2. ÚSTÍ NAD LABEM (již proběhlo – více zde)
• Pátek 18. 3. ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

Kde: Kino Vysočina (Brodská 2)

Kdy: 19:00

Vystupují: Miroslava Němcová, Daniela Drtinová, Sabina Slonková, Marie Kinsky… a možná přijde i Tonda Blaník!

• Středa 23. 3. PLZEŇ
• Pátek 1. 4. KARLOVY VARY
• Pátek 8. 4. BRNO

A zároveň, aby se u toho všichni dobře bavili.

Seriál společenských večerů “Možná přijde i Tonda Blaník – politicky nekorektní show” se snaží představit nejen zákulisí lobbingu a největší regionální kauzy, ale rovněž ukázat, co se s problémy dá dělat.

Do Žďáru nad Sázavou na Vysočině si organizátoři z Nadace Open Society Fund Praha (OSF) a internetové televize DVTV přizvali znovu zvučná jména.

Moderátorce Daniele Drtinové budou čelit politička Miroslava Němcová, šéfredaktorka deníku Neovlivní.cz Sabina Slonková, tanečnice a pedagožka Marie Kinsky či zástupci místních občanských iniciativ Roman Bukáček, Aleš Studený a Filip Hofmann.

Debatní večer v kině Vysočina startuje v pátek 18. března v 19:00. A stejně jako v Ústí, i tentokrát platí, že … možná přijde i Tonda Blaník.

Večery totiž vznikají také ve spolupráci se společnostní Negativ, která pro internetovou televizi Stream produkuje politicko-satirický seriál Kancelář Blaník, čerstvě oceněný filmovou cenou Český lev.

První debatu rovněž živě přenášela na internetu DVTV. “Investovat čas a energii a vyjet do regionu má velký smysl, protože korupce, klientelismus i nedemokratické metody jsou tam možná pod menší kontrolou veřejnosti, než tomu je v Praze, kde se koncentruje moc, ale i dohled nad ní. A taky je třeba podpořit lidi, kteří jsou aktivní v místě, kde žijí a dávají tomu působení svůj čas i sílu, i když by to vůbec dělat nemuseli,” vysvětluje moderátorka televize Daniela Drtinová.

Pro Sabinu Slonkovou z Neovlivní.cz má výprava do Žďáru nad Sázavou dvojí symboliku: “Do kraje Miloše Zemana přijíždíme ve dnech, kdy se obyčejní i vlivní lidé – včetně prezidenta – nevěřícně pozastavují i baví nad aférou Čapího hnízda. A navíc, zastavení s Tondou a spol. ve Ždáru se trefuje do doby, kdy se sám Zeman začal chystat na svou druhou kandidaturu na prezidenta a se svou hradní kolonou aktuálně objíždí společenské sály po republice.”

“Musím říct, že první večer na severu Čech mě znovu nabil energií i vírou, že to, o co se snažíme, má smysl,” dodává Slonková.

Poprvé to dopadlo dobře, v Ústí nad Labem se s Tondou Blaníkem a spol. bavil přeplněný sál domu Hraničář (reportáž z večera i fotografie si můžete prohlédnout tady »). Jak odpoví Vysočina?