Buňka STAN navrhuje Michalika na senátora

Neúspěšný kandidát na ministra průmyslu Věslav Michalik důvěru svých stranických kolegů neztratil.

Do Fialovy vlády se nedostal, nominace na post ministra průmyslu a ochodu se kvůli nevyjasněným okolnostem svého podnikání Věslav Michalik vzdal. Nyní jej ale oblastní organizace STAN navrhla jako kandidáta do podzimních senátních voleb.

Věslav Michalik Foto: STAN

“Chtějí, aby kandidoval do Senátu. Už si to na místní úrovni dokonce odhlasovali,” uvedl zdroj obeznámený s plány místní buňky STAN.

Věslav Michalik následně pro Neovlivní.cz potvrdil, že jej kolegové navrhují. Svou kandidaturu výslovně nevyloučil, byť o ní v rozhovoru mluvil jako o málo pravděpodobné.

“Byl jsem naší místní organizací navržen, ale ještě jsme o tom nerozhodovali na celostátní úrovni. Ponechme to, ať si to hnutí rozhodne samo,” potvrdil plány kolegů Michalik.

Na několikrát položenou otázku, zda tedy on sám osobně chce a bude do Senátu kandidovat, jednoznačně neodpověděl.

“Já myslím, že mám jiné úkoly a rozhodně se nenudím. Nechtěl bych kumulovat funkce a rozhodně bych dával přednost práci na kraji,” řekl Michalik, který je náměstkem středočeské hejtmanky a starostou Dolních Břežan.

Následně pak poslal sms zprávu tohoto znění: “Na otázku bych krátce odpověděl, že je to málo pravděpodobné.”


ČTĚTE TAKÉ: 50 milionů spojených s Michalikem. Slabé místo Fialova týmu


Politikům STAN z místní organizace už zjevně nevadí Michalikova nejasná byznysová minulost, kvůli níž zůstal stát před branami vlády. Jeho politickou kariéru dlouhodobě komplikuje především dodnes nevyjasněná záležitost z roku 2005, kdy sehrál roli v příběhu přestřelených odměn od bankovního domu ČSOB. Michalík tehdy vedl firmu CA IB, která bance radila s prodloužením kontraktu se státní Českou poštou. Firma za to inkasovala 200 milionů, dodnes ale není jasné, kde přesně peníze skončily.

Následně Michalikova rodina investovala do solárních elektráren a on sám své jmění ohodnotil slovy “někde mezi půl miliardou a miliardou”. Součástí rodinného byznysu pak byly přesuny desítek milionů z kyperské společnosti s utajenými vlastníky.

Michalik původně odmítal říct, komu firma patří, nakonec uvedl, že manželce. Lidové noviny nicméně upozornily, že na účet této kyperské firmy byly peníze vkládány v hotovosti v Polsku a teprve pak putovaly na rodinný účet Michaliků.

Věslav Michalik informace o hotovostních operacích označuje dodnes za lež. Poté, co ale nedokázal své podnikání vysvětlit na “první dobrou”, kandidatury do vlády se vzdal.

“Ve věcech kolem svého podnikání a investic mám čisté svědomí. Přesto jsem se rozhodl, že se nebudu ucházet o pozici ministra. V této zemi a v této chvíli jde o víc, o potřebnou změnu a důvěru v demokratické instituce,” oznámil koncem listopadu Michalik a dodal: “Nechci začátek fungování této vlády a pozici STAN v ní zatěžovat negativním zájmem o mou osobu.”

Zdroj náhledové foto: STAN

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email