Chovancova nahotinka: Dívka z reklamy na Pantheon

Týden poté, co ministr vnitra zveřejnil fotomontáž s nahou dívkou a podal trestní oznámení s argumentem, že se jej kdosi snaží zdiskreditovat, zjistila redakce Neovlivní okolnosti, za kterých byla původní fotografie pořízena. Fotomontáž vznikla z propagačního snímku plzeňského hudebního klubu Pantheon. Majitelé tvrdí, že jim fotky kdosi ukradl.

Plzeňský Pantheon otevřel v roce 2012, ve své době často sloužil ke schůzkám místních bossů byznysu a politiky. Dnes už funguje hlavně “jen” jako music club, největší v regionu.

Plzeňský klub Pantheon. Repro: Neo

Plzeňský klub Pantheon. Repro: Neo

Milan Chovanec na dotaz Neovlivní.cz potvrdil, že Pantheon v minulosti skutečně navštívil. Ovšem podle svých slov maximálně třikrát. “Dvakrát na společenské akci a jednou na schůzce. Naposledy na jaře 2014,” uvedl ministr, který pochází právě z Plzně.

Ministrovy návštěvy v Pantheonu jsou přitom jedinou prokazatelnou spojnicí se zveřejněnou fotkou, kterou minulý týden Chovancovi přinesli redaktoři mediálního domu Mafra Andreje Babiše. Pantheon totiž neslouží jako nevěstinec, jak napovídá fotomontáž.

Jde o největší hudební klub na Plzeňsku, majetkově i personálně propojený s táborským klubem Kotnov. Součástí Pantheonu je sice luxusní salonek VIP Champagne, ale návštěvníci z řad plzeňských podnikatelů a politiků oslovení redakcí uvedli, že v něm nejsou žádné prostory uzpůsobené pro chod nevěstince. Stejně tak lidé z vedení klubu odmítají, že by se v něm nabízeli návštěvníkům sexuální služby.

“Nic takového v Pantheonu není,” uvedl Zdeněk Havrlant z dozorčí rady firmy Pantheon MC.

Fotka, kterou neznámí lidé využili k výrobě fotomontáže s ministrem vnitra (a redakce Neovlivní.cz ji má k dispozici), pochází podle majitelů klubu z doby, kdy se připravovaly různé varianty reklamní kampaně. Vznikla právě ve zmiňovaném VIP salonku, což potvrzují i záběry z virtuální kamery umístěné na webových stránkách klubu. Nakonec k propagaci klubu nebyla využitá.

Nalevo snímek z reklamního focení, napravo fotomontáž. (neo)

Nalevo snímek z reklamního focení, napravo fotomontáž. (neo)

Jak se posléze dostala do rukou těch, kdo vyrobili fotomontáž s Chovancem, zatím není jasné. Policie a tajné služby, na které se ministr obrátil, vycházejí podle informací Neovlivní.cz z tvrzení vedení Pantheonu, že jim byly fotky zcizeny.

Novináři Babišova vydavatelského domu, kteří s fotografií minulý týden konfrontovali ministra vnitra, přišli s verzí, že jim snímek přišel do redakce anonymně.

Ministr vnitra nicméně tvrdí, že se už v létě obrátil na tajné služby a předal jim informace, podle nichž někdo chystá jeho diskreditaci pomocí podvržených fotek. V podání pak výslovně ukázal na Babišova mediálního manažera Františka Nachtigalla. Ten jakoukoli roli při výrobě fotomontáže striktně popřel.

K této kauze

» Chovancova nahotinka: V případu kompro snímku figuruje Babišova Mafra
» Chovanec poslal špiony na Babišova manažera