Číňané chtějí vysílat český fotbal

“Zájem čínských investorů o český fotbal nehasne. Po Slavii nyní mají zájem o vysílání první ligy. V TV Barrandov, kde mají podíl,” napsaly Lidové noviny.

China Energy Company Limited (CEFC), v tuzemsku stále bobtnající podnikatelská skupina, by ráda získala práva na vysílání české nejvyšší fotbalové soutěže.

Kontext:

» TOP 10 vlivu ve sportu nabourala nová hráčka
» Sportovní vliv, č. 2: Miroslav Pelta
» TOP 10 vlivu v zákulisí, č. 5: Jaroslav Tvrdík

“Učinili by tak skrze TV Barrandov, která spadá pod mediální skupinu Empresa Media. V ní před dvěma týdny po složitých vyjednáváních získala 49procentní podíl právě čínská CEFC,” uvedly Lidové noviny.

Zakladatel Empresy, mediální magnát Jaromír Soukup listu ambice nových čínských majitelů opatrně potvrdil. “Toto téma nemohu komentovat. Obecně ale lze říct, že pokud by majitel práv na vysílání dospěl k rozhodnutí, že vysílání zápasů nejvyšší soutěže bude pro fanoušky fotbalu nejlepší na ‚free to air‘ televizi, měli bychom o nákup takových práv mimořádný zájem,” řekl Soukup.

Kromě České televize, která vysílá český fotbal tradičně, si část současného trhu začala ukrajovat O2 – prostřednictvím placené stanice Sport získala právo vybírat si z nabídky přednostně nejsledovanější zápasy. Barrandov by tak mohl být třetím zdrojem příjmů z televizních přenosů pro fotbalový svaz.

“Jednání stále probíhají, a proto je vůbec nebudeme komentovat. Jediné, co vám mohu říct, je, že stále jsou ve hře tři možné varianty,” vzkázal podle LN přes svou asistentku předseda Fotbalové asociace Miroslav Pelta.

Jak noviny připomínají, asociace nyní akutně řeší nové financování ligy poté, co majitel sázkové firmy Synot a senátor Ivo Valenta oznámil ukončení podpory českého fotbalu i některých klubů.