Další jména z Vyšehradu: Horváth, Třeštík, Hlína

Redakce Neovlivní.cz přináší další jména postav, které se podle svědků s Romanem Prymulou a Jaroslavem Faltýnkem potkali ve vyšehradské restauraci Rio’s.

Galerista Jan Třeštík, který se přeorientoval na zdravotnický byznys, šéf pojišťovací společnosti Roman Horváth a přerovský právník Květoslav Hlína, který vyrostl na spolupráci s Agrofertem a především Jaroslavem Faltýnkem.

To jsou další tři jména, na která narazila redakce Neovlivní.cz při rekonstrukci dýchánku ve vyšehradské restauraci Rio’s. Nezávisle na sobě je potvrdily tři zdroje z byznysu a politiky.

Jan Třeštík se roky věnoval umění, býval dokonce šéfem středočeské galerie. O místo ale přišel poté, co jej soud uznal vinným z toho, že se pokusil nelegálně převézt do zahraničí Picassův obraz Sedící žena soukromého sběratele.

Poté, co se Roman Prymula stal náměstkem na ministerstvu zdravotnictví, začal se tam podle svědků pro mnohé překvapivě objevovat i Třeštík. Zná se ale podle informací Neovlivní.cz i s Faltýnkem. Mimo jiné mu ve své galerii Hauch Gallery před dvěma lety organizoval aukci jeho obrazů.

Jan Třeštík od pondělí nezvedal svůj mobilní telefon, nereagoval ani na sms zprávu. “Telefon máte správný, nevím, proč to nebere. Nemůžu se mu také dovolat,” uvedla pro Neovlivní.cz jeho sestra.

Už v pondělí jsme přinesli první jméno: syna bývalého fotbalového bafuňáře z podnikatelského polosvěta Jana Gottvalda. Ten pracuje poslední roky pro Faltýnka. A právě Gottvald byl klíčovou postavou, protože dával dohromady osazenstvo ve vyšehradské restauraci.

“Gottvald a ta jeho parta seděli už od pozdního odpoledne v restauraci Rio’s, kde jedli a popíjeli. A také obvolávali vlivné známé, aby za nimi dorazili,” popsal byznysmen, který má o schůzce detailní informace.

Dalším mužem, který ten středeční večer podle svědků seděl v restauraci u jednoho stolu s Gottwaldem, byl podle zdrojů Neovlivní.cz přerovský právník Květoslav Hlína.

Jak už jsme v minulosti popsali, Hlína dlouhodobě pracoval pro firmy z holdingu Agrofert. Po nástupu hnutí ANO k moci přesunul své aktivity do Prahy, kde získal smlouvy hned na několika úřadech či firmách, které řídili nominanti Babišovy partaje. A Hlínu také pojí přátelský vztah s Jaroslavem Faltýnkem.

Květoslav Hlína nicméně na dotaz Neovlivní.cz popřel, že by v restauraci byl. “Nebyl,” přišla strohá odpověď skrze sms. Na další otázky, které mu redakce během posledních sedmi dní poslala, už nijak nereagoval. Telefon vždy zavěsil.

O jeho účasti ale hovoří hned dva zdroje, jejichž informace se v případě Gottvalda ukázala jako správná.

Třetí jméno, které svědci v souvislosti s vyšehradským dýchánkem zmiňují, je Roman Horváth, šéf severomoravské pojišťovací společnosti Satum a majitel jednoho z ostravských hotelů. Zná se s Faltýnkem, Hlínou i Gottvaldem.

Ani on na sms dotazy nereagoval.

Jména Hlíny, Horvátha a Třeštíka dnes coby účastníky schůzky na Vyšehradě zveřejnil i web SeznamZprávy.

Měsíčník Sabiny Slonkové
“Zákulisí vyšehradské schůzky popisuji v listopadovém čísle časopisu Neovlivní.cz. Byla to past? A kdo na koho ji vlastně nalíčil? Magazín právě rozesíláme předplatitelům a vy už si ho můžete objednávat na webu.”
Předplatné časopisu Neovlivní

Zdroj náhledové foto: Twitter Romana Prymuly

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email