Faltýnek jr. neustál protekční otazník, v teplárnách končí

Předvánoční personální rošádu nadělovali na svém zasedání zastupitelé města Brna. Jednou z obětí se stal syn pravé ruky Andreje Babiše a šéfa parlamentního poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka.

Faltýnek junior, křestním jménem Jiří, musel oznámit rezignaci na post místopředsedy představenstva v Teplárnách Brno, protože nedokázal rozptýlit podezření, že na svém místě sedí především kvůli jménu a politicko-byznysovým konexím.

Více na Neovlivní.cz:

» V pražských firmách sedí bezmála 100 politiků
» Babišova firma, kterou vedl Faltýnek, má jít k soudu

“Dali jsme slib voličům, že budeme do představenstev dosazovat profesionály. Přestože to splňuji, visí nade mnou nějaké otazníky a nerad bych se k tomu po svém rozhodnutí více vracel,” citovala Jiřího Faltýnka regionální příloha listu Mf Dnes, který patří Andreji Babišovi. Faltýnek junior ovšem rezignoval až poté, co Babiš veřejně o takový krok požádal.

Novináři v posledních týdnech napsali, že Jiří Faltýnek – který se jako kandidát ANO těsně nedostal do brněnského zastupitelstva – krom placeného postu v teplárnách pracuje rovněž coby asistent pro jednoho z politiků hnutí v Poslanecké sněmovně a z veřejných peněz si tak přišel na stovky tisíc korun.

Odpolitizování městských firem a zpřetrhání klientelistických vazeb bylo jedním z reklamních taháků Babišova hnutí před parlamentními volbami.

Realita v místech, kde strana nyní vládne, je ovšem jiná. Již před časem deník Neovlivní popsal například podrobnou analýzu opozičních Pirátů, podle níž v městských firmách jen v Praze sedí 44 lidí z Babišova ANO, ve srovnání s ostatními partajemi zdaleka nejvíc.