Intimní sonda do chorobopisů ministrů. Už máte svůj magazín Neovlivní.cz?

Když Michal Horáček minulý týden oznámil svou prezidentskou kandidaturu, učinil při tom krok v Česku nebývalý. Odhalil “své ledví” – a to doslova. Zveřejnil svou kompletní zdravotní dokumentaci ». Ale jak jsou na tom ti, kteří republiku řídí už dnes? V šestém čísle tištěného měsíčníku Neovlivní.cz jsme se podívali na to, jaký je zdravotní stav členů Sobotkova kabinetu.

Má veřejnost právo znát informace o zdravotním stavu ministrů a ministryň? Jsou současní šéfky a šéfové resortů ochotni zveřejnit svůj chorobopis? A pokud ano – do jaké hloubky? Změnil se jejich zdravotní stav za dobu, co sedí ve vládě?

Repro úvodní dvoustrany k tématu politici a jejich zdraví z šestého čísla měsíčníku Neovlivní.cz.

Repro úvodní dvoustrany k tématu politici a jejich zdraví z šestého čísla měsíčníku Neovlivní.cz.

Tyto a další otázky jsme v uplynulých týdnech položili všem členům kabinetu Bohuslava Sobotky. Odpovědi nechal bez reakce jen sám premiér Sobotka, ministryně práce Michaela Marksová a vicepremiér Andrej Babiš. Zbývajících třináct ministrů a ministryň otevřeně řeklo, jak se staví ke zveřejňování takto citlivých informací, i jaké neduhy je trápí.

Zevrubný vhled do jejich chorobopisů přinášíme v šestém čísle tištěného měsíčníku Neovlivní.cz.

Magazín si můžete jednoduše objednat a nechat poslat přímo domů. Jak postupovat, zjistíte na tomto odkaze ».

V časopise se dozvíte třeba to, že zdaleka nejotevřenější je v otázce informací o vlastním zdraví muž, jehož jméno se poslední týdny hlasitě skloňuje na všech frontách. Lidovecký ministr kultury Daniel Herman. “Pokud někdo vstupuje do veřejné služby, mají voliči právo vědět informace o jeho zdravotním stavu, zejména pak v tom případě, pokud by jeho případné zdravotní obtíže mohly mít vliv na výkon funkce, kterou má vykonávat,” myslí si Herman.

K sobě konkrétně uvedl, že se mu za dobu, co sedí v Nosticově paláci, zhoršil zrak. A je dobrovolně pod dohledem dietoložky. “S váhou bojuji trvale, téměř tak jako s rozpočtem pro resort, který řídím. Podařilo se mi jak nabrat, tak i shodit několik kilo,” přiznal mimo jiné.

A co svěřili ostatní členové vlády? Podrobnosti v aktuálním magazínu Neovlivní.cz. (O dalším obsahu šestého čísla si můžete přečíst na redakčním blogu tu ».

 

magaziny_neovlivni_predplatne_reklama_cislo_sest