Mračková v kampani ANO jezdila autem od obviněného z Dozimetru

Zakaría Nemrah půjčil stínové ministryni vnitra z Babišova hnutí auto na předvolební kampaň. Doklad o tom, kdo auto platil, politička nemá.

Hnutí ANO sice útočí na vládní strany, že je financovali “zločinci z Dozimetru”, ve skutečnosti i politici Babišova hnutí využili služeb stejných lidí.


Foto: Hnutí ANO

Redakce Neovlivní.cz zjistila, že jeden z obviněných Zakaría Nemrah půjčil do kampaně před volbami v roce 2021 osobní auto člence vedení Babišovy partaje Janě Mračkové Vildumetzové. Jinak také stínové ministryni vnitra.

Vildumetzová Mračková se dostala do sítě odposlechů, které policie nasadila na Nemraha a další lidi, které podezřívá z manipulace s veřejnými zakázkami. Policisté podle informací Neovlivní.cz nejprve zachytili telefonát mezi Nemrahem a jeho partnerkou, která mu říká, že zařídila auto pro Mračkovou. Následně to podnikatel osobně volá političce ANO.

“Nemrah telefonuje Janě Mračkové Vildumetzové, že má auto natankované. Nebude platit nikomu nic. Se smlouvou parkuje auto u nich před barákem. Klíček od auta jí hodí do schránky,” zapsali si policisté po vyhodnocení odposlechu.

Politička ANO, která loni kvůli účasti Nemraha na její svatbě rezignovala na post místopředsedkyně Sněmovny, na dotaz redakce potvrdila, že auto měla od obviněného z Dozimetru skutečně půjčené. I tentokrát ale všechno svalila na manžela.


NEPŘEHLÉDNĚTE: Zatčený podnikatel byl na svatbě Vildumetzové. Je i kmotrem jejího dítěte


“Auto mi zajištoval můj manžel. Ten nikdy netajil to, že p. Nemraha dobře znal. Podotýkám, že to bylo v době, kdy p. Nemrah nebyl trestně stíhán a potkával se s řadou politiků,” uvedla v sms odpovědi Mračková Vildumetzová.

Osobní rozhovor odmítla, komunikovala jen přes sms zprávy. Nevysvětlila tedy rozpor, že když jí auto podle její verze zařizoval manžel, domlouvala si to po telefonu s Nemrahem sama. Navzdory záznamu z policejního odposlechu, kde Nemrah říká, že “nebude platit nikomu nic”, navíc politička tvrdí, že platba proběhla.


Andrej Babis se Zakariou Nemrahem na svatbě Jany Mračkové Vildumetzové Foto: Archiv Neovlivní.cz

“Spojila jsem se se svým manželem a ten mě potvrdil, že zápůjčka byla samozřejmě řádně uhrazená. Případně se na něj, prosím obraťte,” uvedla.

Jan Mraček, kterého mateřská ODS kvůli vztahům s Nemrahem také upozadila, svou ženu v její verzi příběhu podržel. Na žádost o předložení dokladu o zaplacení ale uvedl, že ho nemá.

“Platba proběhla mezi námi jako dvěma fyzickými osobami a doklad po třech letech opravdu nemám,” reagoval Mraček.

Sám Zakaría Nemrah pak odmítl jakýkoli komentář. “Nebudu se k ničemu vyjadřovat,” uvedl.

Přátelství Jany Mračkové Vildumetzové se Zakariou Nemrahem dostalo do delikátní situace přímo lídra hnutí ANO Andreje Babiše. Loni jsme zveřejnili fotografie ze svatby Mračkové, na nichž je zachycený právě Andrej Babiš, jak se při tanci drží za ruku s Nemrahovou přítelkyní. Sám Nemrah je pak na stejné fotografii, své přítelkyni po levici.

Je to přitom právě Andrej Babiš, kdo se kvůli Dozimetru trefuje do ostatních politických stran. Naposledy před pár dny v reakci na článek ve své Mf Dnes, která napsala, že ministr vnitra Vít Rakušan dostal od svého kolegy Stanislava Polčáka šifrovaný telefon, stejný jako používala skupina obviněných podnikatelů z Dozimetru.


ČTĚTE TAKÉ: ANO zametá stopy. Záznamy ze svatby Vildumetzové mizí ze stítí. Je na nich i Babiš


“Rakušan si řekl Polčákovi o ten stejný šifrovací telefon, jaký používal Rédl,” hřímal Babiš a dotazoval se na svých sociálních sítích premiéra Petra Fialy, jestli Rakušana nevyhodí z vlády: “Pane premiére, opravdu chcete dál mít ministrem vnitra člověka, jehož hnutí STAN je prorostlé s organizovaným zločinem? Které podle policie kampaně financuje z korupce?.

Fialovi kvůli tomu poslal i otevřený dopis. A oznámil mu, že chce kvůli tomu dokonce vyvolat hlasování o důvěře jeho vládě.

O tom, že výhod od stejné skupiny využívala i politička z vedení jeho vlastní strany, ale Andrej Babiš pomlčel.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email