Někdejší zákulisní hráč č. 1 vyhrál soud o dobrou pověst

Radek Pokorný, někdejší nejvlivnější figura tuzemské politiky a byznysu, vyhrál soud s publicistou Erikem Bestem. Pokorný jej žaloval za jeho tvrzení, že na objednávku společnosti Kapsch zařídil zrušení tendru na výběr mýtného. Rozsudek zatím není pravomocný.

Výsledek sporu potvrdil redakci Neovlivní.cz sám Pokorný, jinak také blízký rádce minulého premiéra Bohuslava Sobotky. “Vyhráli jsme, detaily zatím neznám,” uvedl Pokorný.

Erik Best je původem americký novinář, který vlastní portál FS Final Word a přispívá také na web Parlamentní listy. Loni získal ocenění od prezidenta Miloše Zemana. Mimo jiné za opakovanou kritiku miliardáře Zdeňka Bakaly.

O Pokorném v říjnu 2017 napsal, že ve spolupráci se šéfem antimonopolního úřadu Petrem Rafajem měl na objednávku společnosti Kapsch zařídit zrušení tendru na výběr mýtného.

“Já ani Advokátní kancelář Pokorný, Wagner a partneři nezastupuje a ani nijak nespolupracujeme se společnostmi ze skupiny Kapsch v rámci probíhajícího zadávacího řízení ohledně systému elektronického mýtného,” zdůvodnil podání žaloby Pokorný.