Nový šéf sportovní agentury vyhodil premiérovu spojku

Hniličkův nástupce Filip Neusser odvolal z funkce Soňu Bergmannovou, kterou do agentury vyslal Andrej Babiš.

Nový šéf Národní sportovní agentury Filip Neusser udělal to, co jeho předchůdce nedokázal: zbavil se místopředsedkyně Soni Bergmannové. Na hodinu ji v pátek odvolal.

“Už si vyklízí kancelář,” uvedl zdroj blízký vedení sportovní agentury.


Agentura ročně rozdělí do sportu 10 miliard Ilustrace: Shutterstock

Oficiálně agentura personální změny spojené s nástupcem nového šéfa komentuje zdrženlivě. Mluvčí Jakub Večerka nicméně na přímý dotaz Neovlivní.cz odvolání Bergmannové nepopřel.

“Mohu potvrdit, že jsme dnes vypsali výběrová řízení na obě pozice místopředsedů. Obě stávající místopředsedkyně se samozřejmě mohou do výběrového řízení přihlásit a své pozice obhájit,” uvedl mluvčí Jakub Večerka.


SOUVISEJÍCÍ: Hniličkova náměstkyně už jeden tým rozložila


Soňa Bergmannová skončila na hodinu a nový šéf agentury Neusser podle zjištění Neovlivní.cz nepočítá, že by s ní chtěl dál spolupracovat. Druhá z místopředsedkyň – Markéta Kabourková – je odvolaná k poslednímu červnu. Narozdíl od Bergmannové ale u ní není vyloučeno, že pokud projde výběrovým řízením, bude pokračovat dál.

Obě ženy vyslal do agentury osobně premiér Andrej Babiš poté, co letos zkraje roku nařídil Hniličkovi, odvolal své nejbližší spolupracovníka Lukše a Janebu. A místo nich mu tam premiér dosadit právě Bergmannovou a Kabourkovou. Obě ženy s kontroverzní pověstí.

Zejména s Bergmannovou si Milan Hnilička nikdy nepadl do noty a v zákulisí jí dával za vinu, že přispěla k jeho odchodu. V minulosti totiž pracovala pro Andreje Babiše v Agrofertu a v agentuře sloužila jako jeho spojka. Ne všechny informace, které premiérovi nosila, ale odpovídaly realitě.

Odchod Soni Bergmannové byl podle zjištění Neovlivní.cz jednou z podmínek, kterou si Filip Neusser dal, než přijal funkci Hniličkova nástupce. Andrej Babiš mu vyhověl. Zkušenosti s premiérovou personální politickou nicméně ukazují, že Neusser zdaleka nemá vyhráno.

“Je to obvyklý premiérův postup. Na začátku, když si člověka potřebuje získat, udělá nějaký ústupek, aby si za to po chvíli vybral mnohem větší daň. Kontroly nad agenturou se nevzdá,” popsal myšlenkové pochody premiéra jeden z jeho spolupracovníků.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email