Policie vyšetřuje komunistu Ondráčka. Oslavoval Putina

Bývalý poslanec už omezil přístup na svůj Facebookový profil

Bývalého poslance KSČM a příslušníka předlistopadového pohotovostního pluku začala podle informací Neovlivní.cz vyšetřovat policie kvůli jeho příspěvkům na sociálních sítích. Zdeněk Ondráček na sebe přivolal policii zejména kvůli svému postu na Facebooku z 18. února, v němž komentoval hrotící se situaci na Ukrajině.


Zdeněk Ondráček Foto: KSČM

“Obdivuji Putina za trpělivost s tou ukrajinskou fašistickou chátrou…střílet na školy, školky, nemocnice a další ryze civilní objekty mohou opravdu jen svině,” napsal bývalý poslanec.

Redakce Neovlivní.cz v sobotu ještě pořídila print screen Ondráčkových myšlenek, který přikládáme níže.

Nyní už tento příspěvek není dostupný. Ondráčkův profil už je od víkendu neveřejný, prohlížet jej mohou jen ti, které do něj on sám pustí.

“Příspěvek Zdeňka Ondráčka policie řeší. Je mezi těmi, u nichž je podezření, že porušují zákony,” uvedl vysoce důvěryhodný zdroj z bezpečnostní komunity.

Oficiálně policisté případ nekomentují.

“Evidujeme desítky podnětů na komentáře v internetových diskusích, schvalující ruskou invazi a aktivity ruské armády. Internetové prostředí pečlivě monitorujeme a omlouváme se, že nereagujeme na každé označení v příspěvcích. Není to vždy žádoucí a taktické. Děkujeme za pochopení!,” reagovala na Twitteru policie.


Printscreen z Facebooku Ondráčka, který redakce pořídila tuto sobotu Foto: Neo

Postoje komunisty Ondráčka nejsou žádným překvapením. V roce 2019 vyrazil na oslavy pátého výročí vyhlášení samozvané a nikým neuznané „Doněcké lidové republiky“ na východě Ukrajiny. Přivítali jej tam se všemi poctami.

„Byla to soukromá cesta a své soukromé cesty nemám důvod komentovat,“ hájil se tehdy poslanec.

České ministerstvo zahraničí se od něj striktně distancovalo a tehdejší šéf diplomacie Tomáš Petříček řekl, že poslanec dělá zemi ostudu. “Ministerstvo zahraničních věcí neorganizovalo a neorganizuje žádné cesty českých delegací na dočasně okupovaná území Ukrajiny, ani neuznává takzvané ‘lidové republiky’,” znělo oficiální stanovisko Černínského paláce. 

Zdeněk Ondráček byl dvě volební období poslancem parlamentu, kde seděl mimo jiné ve výborech a komisích, které mají na starost bezpečnost a právo. Byl například členem komise pro kontrolu tajné služby BIS.


Čtěte také: Bývalý šéf špionáže – Putin rozumí jen síle


Do politiky se vrhnul po odchodu z policie, kde vyšetřoval hospodářské kauzy. Jak jsme již popsali, Ondráčka si původně vyhlédl bývalý premiér Andrej Babiš, když budoval bezpečnostní divizi svého Agrofertu.  Ještě před svým nástupem do politiky se s Ondráčkem radil o bezpečnostních otázkách. A řešili spolu mimo jiné také bezpečnostní divizi holdingu Agrofert, kterou miliardář před pěti lety zakládal.

Zdeněk Ondráček tehdy redakci potvrdil, že o práci pro holding jednali. Nakonec se prý z rodinných důvodů rozhodl nenastoupit. “Je pravda, že mě tehdy po odchodu od policie z Babišova holdingu oslovili. Bavili jsme se o bezpečnostních analýzách, což byla moje specializace. Ale já jsem z osobních důvodů chtěl odejít z Prahy, takže jsem tam nakonec nenastoupil,” řekl tehdy Neovlivní.cz Ondráček.

Zdroj náhledové foto: KSČM

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email