Šlachtu opouští dlouholetý parťák: Končím

Jiří Komárek se šéfem Přísahy spolupracoval už v policii, nyní opouští jeho politickou partaj.

Společně pracovali v protimafiánském policejním útvaru, společně odcházeli z policie a společně vstupovali do politiky v dresu Přísahy. Dnes Jiří Komárek svého dlouholetého parťáka opouští.


Jiří Komárek po Šlachtově levici, teď končí Foto: Přísaha

Podle zjištění Neovlivní.cz Jiří Komárek končí v hnutí Přísaha. “Je to pravda, odcházím. Končím ke konci měsíce, takže to je teď všechno, co vám k tomu můžu říct,” potvrdil na přímý dotaz Jiří Komárek, který byl ve vedení partaje a také lídrem pro Moravskoslezský kraj.

Důvody odchodu rozebírat nechtěl. Podle svých kolegů už neviděl v hnutí dál pro sebe žádnou perspektivu, podepsala se na něm i jistá deziluze z Roberta Šlachty. “Nechtěl s ním už dál pracovat,” uvedl zdroj obeznámený s chodem Přísahy.

Jiří Komárek není jediný, kdo Šlachtu opustil, jeho jméno je ale nejznámější. A jde o skutečně letitého Šlachtova parťáka.


ČTĚTE TAKÉ: Hotovo. Šlachta se starostou nestane, nikdo s ním do koalice nechtěl


Po loňských prohraných volbách, kdy se Přísaha navzdory očekávání Roberta Šlachty nedostala do sněmovny, opustilo hnutí hned několik dalších jeho spolupracovníků. A se slovy, že se Šlachtou se nedá pracovat.

“Je to hnutí jednoho muže, který se chová jako Napoleon. Neumožňuje dávat najevo žádné názory. Když dá najevo někdo svůj nesouhlas, čekají ho problémy. Ječí na lidi a vulgárně je uráží,” citovali jsme před rokem v časopise Neovlivní.cz jednoho z členů Přísahy.

Shodně vypovídali i další odpadlíci, ovšem trvali na anonymitě. Tvrdili, že mají obavu a nadto museli podepsat závazek mlčenlivosti. Jeho existenci tehdy potvrdila bezděky i bývalá mluvčí Přísahy Karolína Skrčená, která už z hnutí také odešla. Na žádost redakce o rozhovor totiž uvedla: “Omlouvám se, ale nemohu s vámi o ničem mluvit. Jsem vázaná mlčenlivostí.”

Šlachta ale žádné excesy ve svém chování nepřipouštěl. A věřil, že když neuspěl v parlamentních volbách, bude vládnout alespoň v rodných Pohořelicích. Volby sice vyhrál, ale kvůli jeho chování s ním nikdo nechtěl jít do koalice. A skončil jako opoziční zastupitel.

Zdroj náhledové foto: Přísaha

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email