Vildumetzová v slzách rezignovala

Nejvýše postavené političce ANO zničily kariéru kontakty se zatčeným podnikatelem Zakaríou Nemrahem. A to že o nich lhala.

Jana Mračková Vildumetzová rezignovala na post ve vedení poslanecké sněmovny. Stalo se tak poté, co redakce Neovlivní.cz zveřejnila její kontatky se zatčeným podnikatelem Zakaríhou Nemrahem a usvědčila političku ze lži.


Jana Mračková Vildumetzová musela čekat dlouhé minuty na tiskové konferenci hnutí ANO než na ni došla řada a oznámila rezignaci Foto: Hnutí ANO

Politička původně své vztahy s obviněným podnikatelem bagatelizovala a tvrdila, že to je známý jejího manžela. Ze lži ji ale usvědčila svědectví, že Nemrah byl na její vlastní svatbě coby svědek. A také snímky z jejího svatebního videa, které až do včerejška nechala politička volně dostupné na internetu. Obojí jsme zveřejnili ve středu večer.

“Mám opravdu svědomí naprosto čisté,” zahájila Mračková Vildumetzová svojí rezignační řeč. “Musím ale promluvit i jako matka a žena, mám dvouletého a 23letého syna. Mám rodinu a to je pro mě nejdůležitější na světě. Tahle mediální štvanice mě neuvěřitelně zraňuje. Proto jsem došla k rozhodnutí, které není spravedlivé, ale zaslouží si ho rodina. Rezignuji na post místopředsedkyně sněmovny,” dodala zlomeným hlasem.

Článek v zářijovém časopise Neovlivní.cz, který pád političky odstartoval

Jana Mračková Vildumetzová svojí rezignací předešla odvolání z funkce. Tento krok avizovali koaliční politici v reakci právě na nová zjištění o kontaktech Babišovy spolupracovnice.

I ve své rezignační řeči sváděla vše na manžela. Zakariíu Nemraha už ovšem netitulovala jako “bývalého známého” svého muže, ale stal se z něj kamarád. “Přivedl ho na svatbu a na křest,” tvrdila. “To je všechno, co jsem provedla. Opakuji, že to byl kamarád mého muže.”

Demisi oznámila v rámci čtvrteční tiskové konference stínové vlády ANO, kde Andrej Babiš nejprve dlouze tepal vládu a představoval své nápady na řešení energetické krize. Mračková Vildumetzová si musela během živě přenášené tiskovky počkat, až na ni přijde řada. Před ní mluvil nejdřív Babiš, pak Alena Schillerová a ještě Karel Havlíček. Na političce, která vždy sršela sebevědomím, bylo po celou dobu tiskové konference vidět jisté vyčerpání. Svou rezignační řeč pak pronášela v slzách.

“Je to statečná žena, která se k tomu postavila čelem,” komentoval krok Mračkové Vildumetzové lídr ANO Andrej Babiš.

Veškeré další otázky na političku pak šéf hnutí utnul. “Paní Mračková už nebude na nic odpovídat…evidentně vás to zajímá víc, než náš program,” postěžoval si na závěr tiskové konference.

Příběh přátelství Babišovy političky se zatčeným podnikatelem popisujeme v zářijovém tištěném časopise Neovlivní.cz. K mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email