Databáze lží: Mám moc práce, žádná dovolená, tvrdil Babiš

Andrej Babiš odjel na tajňačku na dovolenou, ačkoli voličům tvrdil, že volno nemá, protože pro ně neustále pracuje.

«« Zpátky do databáze lží

Je to detail, ale ukazuje, jak odcházející premiér lže svým voličům i v nepodstatných věcech.


Premiér v Benátkách v době, kdy tvrdil, že pro samou práci na dovolenou nemá čas. Instagram Moniky Babišové

“Na dovolenou nepojedu, abyste mi to zase nevyčítali. Budeme mít celé léto plno práce,” prohlásil Andrej Babiš 23. června v rozhovoru pro TN Live.

Před volbami tvrdil voličům, že pro ně bude tvrdě pracovat. Skutečnost však byla úplně jiná: hned pár dní po svém původním prohlášení vyrazil s manželkou Monikou a dětmi do Benátek.

Jenže se to ukázalo až nyní po volbách, kdy manželka zveřejnila na svém Instagramu fotografie z rodinného výletu v Itálii. A premiér zřejmě zapomněl, co původně voličům tvrdil, protože pro deník Blesk uvedl, že se výlet uskutečnil zkraje července.

“Snímky jsou z prodlouženého víkendu začátkem července tohoto roku….Takže pokud někomu vadí, tak se omlouvám, že jsme si dovolili jet na čtyři dny do Benátek. Chápu, že v očích mým nepřátel jsem se vůbec neměl narodit,“ prohlásil emotivně premiér.

Rodinné fotky premiér zveřejňuje vždy, když potřebuje přebít vlastní aféry nebo ukázat “přátelskou” tvář. Fotky z Benátek byly zveřejněny v týdnu, kdy Andrej Babiš prohrál sněmovní volby a ukázalo se, že nedokáže složit funkční vládu.

Současně se ale začal zjevně připravovat na prezidentskou kampaň, byť oficiálně neoznámil, že se o post hlavy státu bude ucházet.

«« Zpátky do databáze lží

Redakce Neovlivní.cz buduje databázi lží, v níž si může každý snadno dohledat, kdy který politik lhal. Lži veřejných činitelů ověřujeme klasickými, ale i investigativním postupy. O projektu více zde.


Šéfredaktorka Sabina Slonková doporučuje

Lež jako pracovní nástroj

Grospič: V srpnu 68 lidé umírali při nehodách

Okamura: Tlak SPD zastavil šílenosti vlády

Maláčová: Vybojovala jsem 900 milionů pro důchodce


Databáze lží vzniká za podpory Martina Hájka


Zdroj náhledové foto: Instagram Moniky Babišové

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email