Databáze lží: Schiller a pomocná ruka expremiéra

Ústecký hejtman tvrdil, že kdyby byl premiérem Babiš, o požáru v Hřensku by s ním jednal.

«« Zpátky do databáze lží

Projevy politiků jsou navenek dost často o tom co by kdyby. A stejně často to s pravdou nemá co dělat.

Ukázal to například ústecký hejtman Jan Schiller v souvislosti s rozsáhlým požárem v Českém Švýcarsku. Hejtman za hnutí ANO si v Babišově serveru iDnes postěžoval, že s ním premiér Petr Fiala navzdory své návštěvě Hřenska o požáru vůbec nemluvil. To kdyby byl premiérem Babiš, to by byla podle Schillera jiná.

Ničivé tornádo na jižní Moravě Foto: HZS JMK

Babišovi novináři mu položili následující dotaz: Není to obdobné, jako kdyby minulý rok, když řádilo na jižní Moravě tornádo a tehdejší premiér Andrej Babiš za ANO, tedy vaši stranu, by ignoroval hejtmana Jana Grolicha?

A hejtman na zjevnou nahrávku reagoval slovy: “Já jsem zvyklý na zcela jiné chování. Dokud tam byl premiér Babiš, tak by mě určitě kontaktoval, řešil by věci s krajem. Ptal by se, zda nepotřebujeme nějakou součinnost.”

Tolik politické vyjádření hejtmana v Babišově voličském kraji.

A jak se zachoval Andrej Babiš v identické situaci ve skutečnosti? Detailně to popsal Schillerem zmiňovaný hejtman jihomoravského kraje Grolich. Po vlastní zkušenosti s Babišem po ničivém tornádu.

“Babiš za mnou vůbec nepřijel, nebyl ani na jednom krizovém štábu. Když přijel poprvé, vůbec jsem nevěděl kde a kdy bude, vůbec mne nikdo nekontaktoval, vyfotil se a odjel – ale za mě dobře, že se přijel podívat…,” popsal lidovecký hejtman zpětně.

A nešlo o jedinou návštěvu tehdejšího premiéra v poničených obcích, kdy místního hejtmana zcela ignoroval.

“Když přijel podruhé, zase mne nekontaktoval nikdo. Potřeboval jsem s ním ale něco řešit, tak jsem ho nadehnal v Mikulčicích, vystál si na něj frontu, protože přijel za vinaři…asi na 5 minut jsem ho tehdy urval. To je celé…jinak jsem jezdil já nebo kolega do Prahy,” doplnil jihomoravský hejtman.

Jan Grolich za to Babiše nikdy nekritizoval. Ani výše popsané historky doteď nezveřejňoval a nechával si je pro sebe. Nadzvedlo jej až vyjádření Babišova kolegy Schillera.

“A hlavně mě ani nenapadlo v těch chvílích dělat politiku. Babiše a vládu jsem opakovaně hájil, až mi to lidi vyčítali,” dodal Grolich

«« Zpátky do databáze lží


Šéfredaktorka Sabina Slonková doporučuje

Kam mizí naše peníze určené na zbraně

Nejde o Mlejnka, ale Babišovu snahu shodit vládu

Jako žalobce pomohl kmotrovi z vězení. Teď kandiduje za Okamuru

Okouzlující kotě: Kyberútok na Praze 5 přičítají experti Íránu

Zachránili prezidentovi život. Jeho okolí se jim teď chtělo pomstít


Databáze lží vzniká za podpory Martina Hájka


Zdroj náhledové foto: HZS JMK

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email